MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 15 adresat e internetit qė kanė ndryshuar botėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
stilltoni
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
stilltoni

Numri i postimeve : 21
Join date : 02/05/2008
Location : Italy

15 adresat e internetit qė kanė ndryshuar botėn Empty
MesazhTitulli: 15 adresat e internetit qė kanė ndryshuar botėn   15 adresat e internetit qė kanė ndryshuar botėn Icon_minitimeFri May 30, 2008 7:06 pm

Interneti po ndryshon jo vetėm jetėn por edhe botėn. Keni menduar se kush janė 15 faqet e internetit qė kanė ndrzshuar botėn nė 10 vitet e fundit? Ja pėrgjigja...
Ja lista:

1) www.eBay.com : U hap nė vitin 1995 ve aktualihst ka 168 milion perdorues. Ankand, ku shitet gjithcka, nga armet e deri te kafshet.

2) www.wikipedia. com : E hapur nė viti 2001 vizitohet nga 912 mijė vizitorė. Ky sajt ofron tė dhėna enciklopedike falas. Cdokush ėshtė i lirė qė tė dėrgojė shkrim pėr tė ndryshuar tekstin.

3) www.napster. com : E themeluar nė 1999, ky sajt ka mbledhur rreth vetes 500 mijė antarė. Ofron muzikė ilegale (pa autorizim tė producentit), dhe kritikohet shumė nga kėngėtarėt dhe menaxherėt e tyre. U mbzll nė 2001' dhe mė vonė pas ndryshimeve tė bėra nė sistemin e antarėsimit u rihap.

4) www.youtube. com : Sajt pėr publikimin dhe shpėnrndarjen e videove. U themelua nė vitin 2005. Cdo ditė vizitohet nga pėrafėrsisht 100 milion njerėz.

5) www.blogger. com : U themelua nė vitin 1999 dhe ka gjithsej 18.5 milion vizitorė. Njerėzit shkruajnė ditaret dhe artikuj e tyre personale.

6) www.friendsunited. com : U themelua nė vitin 1999. Ka 15 milion pėrdorues dhe synon t i mbledh ish-shoket dhe shoqet e klases.

7) www.drudgereport. com : Kjo faqe lajmesh u themelua nė 1994 dhe cdo ditė ka nga 8-10 milion klikime. Ne vitin 1998, kjo faqe publikoi pėr herė tė parė lajmin e skandalit tė Monica Lewinsky-t.

Cool www.myspace. com : E themeluar nė vitin 2003, kjo faqe ka mbi 100 milion pėrdorues. Duke hapur faqen tuaj, ju arrini tė takoheni dhe tė njiheni me njerėz tjerė.

9) www.amazon.com : E themluar nė vitin 1994, amazon ka klienė mbi 35 milion klientė nga 250 vdende tė ndryshme tė botės. Bėn shitjen e librave, CD dhe DVD-ve.

10) www.slashdot. org : E themeluar nga Rob Malda nė vitin 1997, slashdot vizitohet nga 5.5 milion viyitorė nė muaj. Sajti ofron informacione rreth teknologjisė. Pėrvec saj, posedon edhe njė forum tė gjėrė.

11) www.salon.com : E hapur nė vitin 1995 cdo ditė vizitohet nga 3.5 milion persona. Ne faqe gjenden artikuj tė temave tė ndryshme.

12) www.craigslist. org : U hap ne vitin 1995. Cdo muaj paraqiten 4 miliardė faqe. Ofron shpallje dhe lajmėrime gratis pėr ata qė jetojne ne qytetet e mėdha.

13) www.google.com : U themelua nė vitin 1998 nga Larry Page dhe Sergey Brin. Filloi si njė tezė diplome dhe sot cdo ditė vizitohet nga rreth 1 miljardė njerėz. Aktualisht ėshtė faqja mė e popullarizuar nė botė.

14) www.yahoo.com : E themeluar nė vitin 1994, Yahoo ka rreth 400 milion antarė. Sajti ofron e-mail, kėrkim nė internet dhe shėrbime tė medias.

15) www.easyjet. com : E themluar nė vitin 1995, vitin e kaluar arriti t u ofrojė shėrbim 30 milion pasagjerėve. Kjo faqe, bėn shitjen e biletave me cmime tė lira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.com
 
15 adresat e internetit qė kanė ndryshuar botėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions