MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kartat, nisin penalizimet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Kartat, nisin penalizimet   Sat May 02, 2009 10:24 am

Tiranė -Qė prej ditės sė sotme, hyn nė fuqi vendimi i qeverisė pėr tė aplikuar masa pėr tė gjithė shtetasit, qė nuk kanė aplikuar pėr karta identiteti. Nė bazė tė vendimit tė disa ditėve mė parė, tė gjithė punonjėsit e administratės shtetėrore qė prej ditės sė sotme nuk do tė mund tė marrin rrogėn. Gjithashtu, edhe pensionistėt nė fshat dhe nė qytet nuk do tė mund tė marrin pensionet e tyre. Studentėt nuk mund tė regjistrohen nė provimet e fundvitit, si dhe pėr vitin e ri akademik, ndėrsa pėr qytetarėt qė duan tė pajisen me pasaportė pėr jashtė vendi nuk do tė mund tė marrin dokumentin nėse nuk kanė blerė kuponin e aplikimit.

Zv. Ministri i Brendshėm Ferdinand Poni deklaroi dje gjatė njė konference pėr shtyp se numri i qytetarėve qė i janė drejtuar qendrave tė aplikimit pėr tu pajisur me karta identiteti janė 707. 491 persona, mbi 280 mijė prej tė cilėve janė pa pasaporta. Ndėrkohė, nė njė prej mbledhjeve tė ardhshme tė qeverisė, do tė zyrtarizohet marrėveshje PD-PS, pėr tė ulur ēmimin e kartave nė 200 lekė pėr tė gjithė qytetarėt qė nuk kanė pasaportė si dhe hartimin e skemės pėr shlyerjen e pagesės sė mbetur prej 1 mijė lekėsh nga kjo kategori pas 28 qershorit.

Nga: start
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Kartat, nisin penalizimet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog