MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Parate: sa te rendesishme jane ne nje lidhje?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Parate: sa te rendesishme jane ne nje lidhje?   Thu Apr 30, 2009 5:36 am

Studimet e fundit kane treguar se motivet me te shpeshta per tu grindur ne mardhienien ne cift jane parate. Parat sjellin lumturine ne cift eshte e vertet! Por eshte e vertet qe shpesh eshte baza e tensioneve dhe anktheve qe bien mbi ciftin. Ceshtja e parave para se te martohemi apo bashkejetojme eshte nje diskutim qe duhet bere balle. Shume cifte evitojne kete debat deri ne momentin qe nuk ja dalin dot, me konseguenca divorc. Ka dhe shume situata te tjera, ku nje raport i gabuar me parate influencon dhe prish nje lidhje.

Mjafton te mendosh se meshkujt kane nevoje per pushtet dhe para per te kontrolluar jeten dhe te njejten gje bejne dhe me grate apo me te dashurat. Ka femra te cilat nuk mund te rrine kurre me nje burre i cili nuk i siguron nje nivel te lart jetese: kjo lloj sjellje lind zakonisht nga pasiguria dhe nevoja per te blere dhe te tregoje pasurine per te siguruar nje rol ne shoqeri.


IkubInfo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Parate: sa te rendesishme jane ne nje lidhje?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisė apo manipulim antishqiptar?
» Lexim tematik i " Krushqit janė tė ngrirė " novelė tė Ismail Kadaresė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblogs.com