MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Kater ish zyrtare bashkie dergohen ne gjykate!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Lushnje: Kater ish zyrtare bashkie dergohen ne gjykate!   Tue Apr 21, 2009 3:42 pm

Kater ish zyrtare te bashkise Lushnje pasi u ka perfunduar se hetuari dosja prej prokurorise se ketij rrethi, ajo ka tre dite qe ka mbrritur ne gjykaten e Lushnjes. Lajmi konfirmohet per Fieri.com nga burime zyrtare te prokurorise se ketij rrethi. Sipas ketyre burimeve mesohet se ne dosje jane te perfshire emrat e Kadri Geges ish kryetar bashkie ne vitet 2004-2007, Juljana Petani ish shefe e urbanistikes se kesaj bashkie si dhe dy emra te tjere qe kane qene ne personelin e kesaj bashkie.

Sipas burimeve zyrtare te organit te akuzes ne kete qytet mesohet se gjate nje kontrolli te zhvilluar ne vitin 2007 prej Kontrollit te Larte te Shtetit eshte verejtur se nga KRT-ja e kesaj bashkie ishin dhene shume leje ndertimi nder to edhe pa pasur dokumentacionin e rregullt si e kerkon ligji. Raporti perfundimtar i KLSH-se nje kopje e ka marre edhe organi i akuzes i cili ka filluar hetimet. Keto hetime kane zgjatur per rrethe nje vit. Nga hetimet qe ka kryer organi i akuzes se Lushnjes ka rezultuar se personave qe ish kreu i bashkise Kadri Gega i cili kihste edhe atributet e kryetarit te KRT-se se ktij qyteti ne bashkpunim me shefen e urbanistikes Juljana Petani dhe dy te tjere, punonjes te bashkise ( vartes te Kadri Geges) miratonin leje e sheshe ndertimi ne kete qytet pa plotesuar kriteret ne dosje qe duhet te ishte e plotesuar me dokumentat e nevojshme qe parashikonte ligji.

Keto shkelje jane kapur gjate kontrollit te ushtruar prej KLSH-se per vititn 2007. Pas hetimeve qe kreu organi i akuzes se Lushnjes ka “kopsitur” dosjen dhe prej tre ditesh ajo ndodhet ne gjykaten e shkalles pare te kertij rrethi dhe pritet hedhja e shortit se cili do te jete gjyqtari qe do te beje gjykimin, pohuan burimet zyrtare te prokurorise se ketij rrethi. Mesohet se ish kryebashkiaku Kadri Gega ndodhet jashte shtetit ne Amerike.Fieri.com / Xhemil Beharaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: Kater ish zyrtare bashkie dergohen ne gjykate!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Forumi i Rinise i Lidhjes Demokratike te Kosoves (Faqja Zyrtare)
» Alfred Papuēiu: Letėr drejtuar kryeministrit Sali Berisha?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog