MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!   Sat Apr 11, 2009 2:29 am

Fjalor Turqisht
>> >
>> > homoseksual: sum sevda
>> >
>> > Pasaportė- Kurbet defter
>> >
>> > President- Kolltuk pasha
>> >
>> > Teleskop- Sehir hava
>> >
>> > Emigrant- Sikter milet
>> >
>> > Dhembje koke- Tepelek siklet
>> >
>> > Ndihmė ekonomike- Fukarallėk sevap
>> >
>> > Autostradė - Hyxhym xhade
>> >
>> > Shqiponja - Turbo bylbyl
>> >
>> > Demostrata - Kallaballėk gjullurdi
>> >
>> > Eklips i diellit ? Biēim aksham
>> >
>> > Zezak - Katran milet
>> >
>> > Fundi i botes - Dynja qamet
>> >
>> > Boksier - Dajak usta
>> >
>> > Grataēielė - Xhamllėk kala
>> >
>> > Bankier - Dallaver qatip
>> >
>> > Gay - Biēim hanėm
>> >
>> > Kompjuter - Qerrata dollap
>> >
>> > Kallashnikov - Batėrdi dyfek
>> >
>> > Impotencė - Qejf meazallah
>> >
>> > Altoparlant - Muhabet oturak
>> >
>> > Rrojtore - Mustak hata
>> >
>> > Karate kid - Pehlivan evlat
>> >
>> > Trimėritė e Herkulit - Tangėrllėqet e Hekuranit
>> >
>> > Ekspert i huaj nė fushėn ekonomike - Jabanxhi usta
>> > hesap mejdan
>> >
>> > Marrėveshje paqeje - Rehat ujdi
>> >
>> > Psikiatėr - Budallallėk heqim
>> >
>> > Pediatėr - Mistrec heqim
>> >
>> > Kinema - Kallaballek sehir
>> >
>> > Seks - Qejf marshallah
>> >
>> > Dėshirė seksuale - Qejf ishallah
>> >
>> > Orgji- Kallaballėk lezet
>> >
>> > Seks oral- Poēkallari bereqet
>> >
>> > Lajmet e mbrėmjes - Aksham haber
>> >
>> > Gazetė - Maskarallėk qitap
>> >
>> > Burg - Edepsėz xhehnem
>> >
>> > Qeveri - Edepsėz xhehnet
>> >
>> > Film porno - maskarallėk sehir
>> >
>> > Trangull - Jeshil dajak
>> >
>> > Aeroplan - Bin Laden Hava
>> >
>> > Cigare - katran duhan
>> >
>> > Printer - Hazėr defter
>> >
>> > Sekretaria telefonike - Hazėr xhevap
>> >
>> > Diarré - Mender siklet
>> >
>> > Robocop - Teneqe xhandar
>> >
>> > Radio - Aheng dollap
>> >
>> > Gjarpėr - Llahtar ushkur
>> >
>> > Doganier - Shejtan hesap
>> >
>> > Diskotekė - Gjullurdi bodrum
>> >
>> > Regjistėr notash - Mynxyrė defter
>> >
>> > Nxėnės - Medrese qyqar
>> >
>> > Letėrnjoftim - Surrat tapi
>> >
>> > Plazh - Maskarallėk dynja
>> >
>> > Mbrėmje festive - Aksham aheng
>> >
>> > Celular - Muhabet hava
>> >
>> > Lavatriēe - Gjullurdi kazan
>> >
>> > Shtėpi publike - Han birinxhi maskarallek qamet
>> >
>> > Shirit manjetofoni - Aheng ushkur
>> >
>> > Proletarė tė gjitha vendeve bashkohuni - Bytyn
>> > dynja, hyxhym milet
>> >
>> > Bllok shėnimesh - Hesap defter
>> >
>> > Amnisti ? Satėr pishman
>> >
>> > Frigorifer - Kallkan dollap
>> >
>> > Shėrbim 24 orėsh ? 24 sahat hyzmet
>> >
>> > Profesor - Medrese delenxhi
>> >
>> > No comment - Hiē muhabet
>> >
>> > Intrigė e dashuri - Sherr & sevda
>> >
>> > CD - Aheng tepsi
>> >
>> > Prezervativ - Shyqyr llastik
>> >
>> > Penallti - Serbes yxhym
>> >
>> > Mashkull qė bėn striptease - Jazėk efendi
>> >
>> > Film erotik - Sevda sehir
>> >
>> > Rroba banjo - Lemeri benevrek
>> >
>> > Ftesė pėr darkė - Qyl pilaf
>> >
>> > Tregti mallrash tė vjedhura - Arnaut pazar
>> >
>> > Grek - Jazėk milet
>> >
>> > Italian - Gallatė milet
>> >
>> > Serb - Kopuk milet
>> >
>> > Amerikan? Gjullurdi milet
>> >
>> > Veteriner- Hajvan heqim
>> >
>> > Spirancė- Bulldum ēengel
>> >
>> > Vetėvrasje- Penxhereh bulldum
>> >
>> > Shesh lufte - Kasaphanė mejdan
>> >
>> > Shqipėria nė periudhė tranzicioni - Ēorap vatan
>> >
>> > Titanik - Qamet vaporr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!   Thu Apr 16, 2009 11:34 am

Mos harro banjen, batanijen, jelekun, Question
Ata thone pale dhe Merhaba Very Happy
Eh turqishtja na mbajti 500 vjet ne skllaveri me mire gjuhet evropiane ato jane te bukura
hop hop
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!   Fri Apr 17, 2009 11:09 am

Po ata thone sic edhe ne: Halla turka halla frenga.
Dhe neve si Albane na thone: Arrnaut.
Ndersa per ate qe shquhen kete e kane hallall.

hop hop hop
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!   Fri Apr 17, 2009 11:51 am

Edhe fjalen ishalla prej tyre e kemi mesuar ne te gjoret bam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fjalor shqip-turqsht , e bukur fare!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» AGIM GASHI:NJE URIM PER FEJESEN
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblogs.com