MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Empty
MesazhTitulli: Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite   Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 2:01 am

Aksidentet rikthehen frikshem ne rruget kombetare. Vetem diten e djeshme jane shenuar 16 viktima, nga te cilet nje i vdekur. Ngjarjet kane ndodhur ne superstraden Lushnje-Fier, Kurbin dhe ne Elbasan. Aksidenti me tragjik ka ndodhur rreth ores 15:30 te dites se djeshme ne afersi te fshatit Kolonje, kur nje automjet tip "Benz", me targa FR 5516 A, ne shpejtesi e siper ka dale nga rruga kryesore duke bere disa rrokullisje. Per pasoje ka vdekur gjate rruges ne spital Bexhet Peqini, 60 vjec, nga Lushnja dhe jane plagosur tre persona te tjere. Identifikimi eshte bere fale nje karte bankomati, qe kishte ne xhep viktima. Policia nisi hetimet per drejtuesin e mjetit, Ilir Llupo, i cili eshte punonjes ne bashkine e Kucoves dhe qe mbeti i plagosur. Aksidenti i dyte ka ndodhur te kryqezimi i Patokut, ku perplasja mes dy autoveturave me targa SH 4512 E dhe TR 2792 J, ka sjelle plagosjen e nente personave. Policia tha se gjysma e te plagosurve ishin femra, ndersa pakujdesia vleresohet si shkak i ngjarjes se ndodhur. Aksidenti i trete ndodhi dje ne vendin e quajtur "Ura e Zeze", ne fshatin Paper ne aksin rrugor Elbasan-Peqin. Perplasja e dy mjeteve shkaktoi plagosjen e tre personave, mes te cileve edhe nje italiane nga Napoli, Antonia D. Mjeket thane se te lenduarit jane jashte rrezikut per jeten.

Xh.B./A.B./F.S.

KOha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Empty
MesazhTitulli: Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite   Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 11:41 am

C'eshtie serioze puna e aksidenteve ne shqiperi, pasi shoferet jane mesuar me rruge te keqia dhe kur bien ndesh me autostraden humbasin ndienjen e kujdesis dhe eci me shpejtesira te medha duke vene ne rrezik jeten e tyre, te poasagjereve dhe te dhe te automietit te kahut te kundert. Ras tet e pakujdesis jane te shumta si psh ketu.

affraid affraid affraid[flash][/flash]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Empty
MesazhTitulli: Re: Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite   Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 11:56 am

Ndoshta edhe makina punon pa benzine Very Happy Very Happy do ishte me mire per ta te ngelnin ne rruge se sa te shkaktonin aksidente Shocked Shocked Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Empty
MesazhTitulli: Re: Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite   Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tmerr ne rruge, 16 viktima ne nje dite
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions