MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sulmohet nė Itali pėr racizėm balerini shqiptar Kledi Kadiu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Sulmohet nė Itali pėr racizėm balerini shqiptar Kledi Kadiu   Thu May 29, 2008 4:32 pm

Sipas njė sajti italian, mėsohet se gjatė pasdites sė djeshme ėshtė sulmuar nė romė, balerini shqiptar Kadiu Kledi, imazh i njohur televiziv dhe idhull i adoleshentėve nė kėtė vend. Sipas po kėtij sajti, agresioni mund tė ketė ndodhur nė Appia, ku Kledi zhvillonte nė shkollėn e tij tė vallėzimit fundin e vitit nė prezencėn e familjarėve tė balerinėve tė ardhshėm. Papritur, Kledi ka vėnė re se nė mes tė turmės ndodheshin dy individė me njė videokamėr. I afrohet, dhe kėrkon shpjegime. Njėri prej dy personave u largua ndėrsa tjetri ka sulmuar dhe ka fyer balerinin e njohur Kledi,duke i vėnė duart nė grykė dhe duke bėrtitur: ”Shqiptar m...tė dėrgoj nė Shqipėri”.
Rrėfimi i Kledit
“Isha duke bėrė njė diskutim me prindėrit siē veproj ēdo vit, ka treguar tek Tg5 balerini shqiptar. Kam parė dy, tre persona qė po filmonin me kamerė, i kam ndalur. Dy prej tyre janė larguar me kamerėn, ndėrsa njėri prej tyre mė ka shtrėnguar fort, mė ka vėnė duart nė grykė duke mė pėrplasur nė tavolinė dhe duke mė thėnė fraza fyese pėr origjinėn time: "Shqiptar m.. tani do tė dėrgojmė nė Shqipėri". Kledi tregon se ka ėshtė “ndihmuar nga dy prej prindėrve, ndėrsa 50 tė tjerė janė dėshmitarė tė kėsaj ngjarje”. Kryebashkiaku Alemanno sapo ėshtė informuar pėr kėtė ngjarje ka shprehur solidaritetin pėr balerinin “artisti qė arrin dhe nderon vendin tonė. “Besoj ėshtė shprehur kryebashkiaku, ka ardhur momenti tė lėshojmė njė apel pėr tė gjithė eksponentėt politikė tė tė dyja krahėve politike derisa nė vendin tonė tė eliminohet ēdo lloj dhune dhe padrejtėsi”.

gazeta sot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Sulmohet nė Itali pėr racizėm balerini shqiptar Kledi Kadiu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!
» Itali, procedurat e reja pėr bashkimin familjar
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog