MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Njih veten, pastaj martohu!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Njih veten, pastaj martohu! Empty
MesazhTitulli: Njih veten, pastaj martohu!   Njih veten, pastaj martohu! Icon_minitimeSun Mar 29, 2009 12:29 am

Njih veten, pastaj martohu! 12382310Kur vendosni pėr t’u martuar, para se tė gjykoni nėse ėshtė apo jo i pėrshtatshėm personi pėrballė jush, mė parė ju duhet tė njihni veten tuaj.Duhet tė dini se ēfarė karakteri keni, nevojat tuaja, ē’prisni nga martesa? Botėkuptimi juaj mbi jetėn dhe vlerat tuaja morale nė mėnyrė qė tė bėni njė zgjedhje mė rezultative dhe mė tė lehtė. Pasi tė njohė vetveten, mė pas duhet qė edhe personit me tė cilin mendon tė martohet t’i paraqitet ashtu siē ėshtė.

Tė ndash tė njėjtin besim, nuk do tė thotė qė pėrshtatesh me njėri tjetrin

Zakonisht, bashkėshortėt para se tė vendosin pėr tu martuar, shikojnė kriteret biologjike apo materiale apo edhe ndoshta bazohen nė sugjerimet e tė tjerėve po mbi kėto kritere. Veēoritė qė njeriu fiton nga besimi, janė nė rapor tė drejtė me veēoritė qė ai njeri zotėron. Pra, besimi i njėjtė, nuk do tė thotė qė njė ēift mund t’i tė pėrshtatet me njėri tjetrin.

Nuk mund tė ndryshosh pas martesės...

Nė pėrzgjedhjen e bashkėshortit, duhet tė jesh maksimalisht i hapur dhe i ndershėm. tė jesh siē dukesh apo tė dukesh siē je, ėshtė njė tregues i rėndėsishėm. Martesat e lumtura, janė njė rezultat i ekuilibrimit tė logjikės me ndjenjat. Martesa nuk mund tė ndryshojė karakterin e askujt. Logjika se “Unė mund ta ndryshoj atė pasi tė martohemi” ėshtė njė logjik qė nuk tė ēon nė lumturi, por nė tė kundėrtėn.

Paraqitja fizike dhe ana ekonomike nuk mjaftojnė...

Pamja e jashtme, ana ekonomike dhe aftėsitė sociale janė tre kritere mjaft tė mara parasysh para vendimit pėr martesė. Ashtu siē pasuria nuk ėshtė njė tregues se dikush mund tė bėhet njė biznesmen i mirė duke zotėruar atė, po ashtu edhe kėto kritere kurrėsesi nuk sigurojnė harmoni nė familje apo pėrzgjedhjen e personit tė duhur.


IkubInfo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Njih veten, pastaj martohu!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions