MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Studentet Shqiptare ne Bote!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mira
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 34
Join date : 18/05/2008

MesazhTitulli: Studentet Shqiptare ne Bote!   Wed May 28, 2008 10:40 pm

A mendoni se studentet Shqiptare qe kane mbaruar studimet e larta jashte shtetit e kane gjetur veten ne vendet ku studiojne dhe jetojne? Sa te stimuluar do ishin ata per tu rikthyer ne Shiperi dhe per te dhene jo vetem kontribut per vendin ( nuk kuptoj vetem te kthehesh per qellime patriotike) por dhe per te shfrytezuar hapesirat Shqiptare ne interes te tyre? A do ndiheshin studentet tane te vleresuar mjaftueshem ne vendin e tyre? Dhe nje pyetje e fundit sa e gatshme mendoni se eshte klasa aktuale e politikes Shqiptare per te thithur kete pjese te trurit te vendit? Nuk ju duket se afrimi i studentave te pargatitur ne perendim ne administrate kercenon burokratet tane? Pergjigjuni per secilen nga pyetjet qe te deshironi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 32

MesazhTitulli: Re: Studentet Shqiptare ne Bote!   Wed May 28, 2008 10:41 pm

une e vleresoj patriotizmin,aq me teper ne kurbet qe me djeg malli per vendin dhe per njerezit e mi.
por mbas gjith asaj pune te lodhshme stuimi 4 apo 5-vjecate, te paguash per universitetin sa nuk te mer mendje!!
a je vlen barra ceran te shkosh edhe te punosh per 200 mij lek te vjetra ne muaj(maksimum).
JO..
Ketu ne kurbet nuk eshte se eshte jeta me e mire se ne vendin tone por eshte me e lehte dhe e perballueshme.
une mendoj qe truri shqiptare te kthehet ne shqiperi dhe te punoj dhe ndertoj ate ,shteti duhet te krijoj kushte te pershtatshme per ta .
megjithate une mendoj dhe shpresoj se nje dite do te kthehem ne shqiperi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stilltoni
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 21
Join date : 02/05/2008
Location : Italy

MesazhTitulli: Re: Studentet Shqiptare ne Bote!   Fri May 30, 2008 7:04 pm

normalisht qe ka dicka pozitive si njohja me ambjente te huaja dhe menyra te tjera jetese dhe perfitimi ndaj tyre por jo te gjithe studentet shqiptar perfitojne gjate studimeve jasht shqiperise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Studentet Shqiptare ne Bote!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Studentet Shqiptare ne Bote!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Rritet popullsia shqiptare nė Maqedoni
» ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ė
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Studentet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog