MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet Empty
MesazhTitulli: Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet   Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 6:21 pm

LUSHNJE - Pėrfundimi i asfaltimit tė autostradės Lushnje-Fier ka lehtėsuar qarkullimin e automjeteve, por nga ana tjetėr ka pasuar me shtimin e numrit tė aksidenteve automobilistike. Banorė tė fshati Savėr tė kėtij rrethi pohojnė se mungesa e mbikalimeve dhe nėnkalimeve rrezikon jetėn e tyre. "Ne i kemi banesat buzė autostradės, ndėrsa tokat ndodhen nė anėn tjetėr tė saj. Pėr ēdo ditė jemi tė detyruar tė kalojmė kėtė aks pėr tė punuar tokat, por ka pasur mjaft raste qė jemi bėrė viktima tė aksidenteve", - thonė disa banorė. Sipas tyre, vendosja dhe vėnia nė funksionim i mbikalimeve ėshtė thjesht njė premtim, pasi deri tani nuk ėshtė bėrė asgjė. Madje dhe disa nėnkalime qė janė aktualisht nuk funksionojnė, pasi janė tė zhytura nėn ujė. Mėsohet se nė projekt janė parashikuar ngritja e 5 mbikalimeve tė hekurta pėr kėmbėsorėt dhe 4 mbikalime betoni pėr automjetet. Pas afro katėr vitesh punime, autostrada Lushnje-Fier vazhdon tė jetė njė makth pėr banorėt qė herė pas here bėhen viktima tė aksidenteve. ir.ho.

Marre nga Gazeta shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet Empty
MesazhTitulli: Per autostarden Lushnje-Fier   Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet Icon_minitimeSat Mar 21, 2009 2:19 pm

Eshte nje rruge e cila nuk ka asnje penges ne c'do kuptim dhe ju desh kompanis qe ta ndertoje nje periudh kohore me shume se 5 vjet!?
Eshte per te ardhur keq qe mbase kaq vitesh pune? Rezultati te jete kaq deshperues, pse e them kete sepse tani kemi filluar te mbledhim KUFOMA njerezish per shkak te kesaj rruge. Asnje standart SIGURIE nuk eshte respektuar dhe zbatuar nga kompania dhe kjo ka si pasoje rrezikimin e jeteve te njerezve e te shofereve qe pershkojne kete rruge qe eshte jo pak e amortizuar. Eshte i vetmi akse rrugor qe lidh veriun me jugun dhe detyrimishte trafiku i automjeteve e ngarkon se tepermi, plus pastaj shpejtesin e automjeteve.
Dihet qe Lushnja per nga dendesia e popullates per meter katror ze numurin 1 ne shqiperi keshtu qe duhej marre me serjozishte kjo rruge dhe te mereshin masat e duhura perpara se kompania te beje dorezimin e saj qe te evitoheshin aksidentet rrugore ne kete segmen rrugor.
Po te udhetosh si nga Lushnja per ne Fier dhe anasjelltas do te vini re ne rrotullamen apo kryqezim Bubullim-Kolonje te lokali (KESHTJELLA) duket qarte qe atu devijimi i AUTOSTRADES eshte kaq i rrezikshem saqe jo pak here automjetet gjenden ne kahun e kundert te rruges dhe jo vetem kaq. Si ka mundesi qe te behet ky devijim kur nuk ishte i nevojshem? Question
Kurse per NEN kailet dhe per MBIKALIMET ase qe behet fjale fare perse?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Autostrada Lushnje-Fier, shtohen aksidentet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions