MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Loje Matematike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

MesazhTitulli: Loje Matematike   Tue Mar 17, 2009 9:17 pm

Kjo loje do ju befasoje. Zgjat vetem 20 sekonda. Ajo qe duhet te
beni eshte te ndiqni nje nga nje hapat e meposhtme. Mos lexoni fundin
pa kryer me pare te gjitha veprimet!!!!
Nis!

1. Vendos numrin e neteve ne jave qe mendon per dashurine tende, njeriun e zemres.


2. Shumezohe ke te numur me 50.


3. Rezultatit, shtoi 44.


4. Me pas, shumezo me 200.

5. Ne qofte se sivjet ke festuar ditelindjen, shtoi 107. Ne qofte se nuk e ke festuar akoma, shto 106.


6. Hapi i fundit: Rezultatit qe ke arritur, zbriti vitin tend te lindjes (per shembull, zbrit 1954,1987,etj.).

Kur te kesh mbaruar duhet te marresh si rezultat nje numur me 5 shifra.

Atehere:

Shifra e pare nga 5 shifrat tregon se sa net ne jave mendon per njeriun e zemres., apo jo?

Nuk eshte e gjitha ketu.

Dy shifrat e fundit korrespondojne me moshen tende.

Po me e bukura eshte:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Shifra e dyte dhe e trete tregojne…. POZICIONIN TEND TE PREFERUAR!
TURP TE KESH !!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Re: Loje Matematike   Wed Mar 18, 2009 12:45 am

ledo bukur shume bukur dhe nje bravo per prurjen.... hop hop hop hop
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Loje Matematike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Lojra per forumistet-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog