MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte Empty
MesazhTitulli: Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte   Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 2:12 am

Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte 12363310Nuk eshte e lehte qe nje femer e cila ka plot detyrime familjare te kete shume kohe per t’u kujdesur per veten e saj. Por nuk eshte kurre vone qe sapo te gjeni pak kohe te lire t’u futeni punes per te ndryshuar dhe per te qene sa me terheqese ne syte e partnerit. Duket si nje enderr qe nje grua te luaje nje rol te tille pas 10 oresh pune, pa permendur detyrat qe duhet te permbushe ne familje. Eshte per te ardhur keq qe femrat nuk po e perdorin me kete sharm te tyre. Tani ka ardhur koha qe femrat te zgjohen dhe te behen "perendesha te seksit". Pikerisht per kete arsye seksologet rekomandoje 20 menyrat per t’u bere joshese.
1- Thuaj disa fjale partnerit para se te shtrihesh ne krevat, qe mund te jene fjale ēfaredo dhe nuk ka pse te aludohet seksi. Thoni ato fjale me ze seksi, qe te duken te buta dhe deri diku te pista.

2- Mos vish kemishe nate pasi te kesh bere nje dush. Thjesht mbulohu me nje peshqir, mundesisht te shkurter, pa fshire pikat e ujit te mbetura ne lekure. Lereni qe peshqiri te tregoje pjeset me magjepse te trupit tuaj.

3- Beni ecjen tuaj sa me shume seksi duke u perpjekur te lekundni vithet tuaja dhe mos harroni te mbani drejt kurrizin tuaj qe te evidentohet sa me shume gjoksi dhe te duket me shume vrull.

4- Nje ere e lehte djerse mund te shtoje kenaqesine e dyanshme gjate parapritjes per seks. Kjo nuk do te thote se ju keshillohet te beni stervitje para se te beni seks, por mund te merrni ne konsiderate nje zbavitje te vogel ne qilim.

5- Shpikni nje nofke per veten tuaj. Diēka te kendshme, te embel dhe te shijshme. Partneri juaj nuk duhet me doemos te dije per te.

6- Kollituni pak me shume se sa duhet. Vishni te brendshme te stilit te larte, mendafsh me dantelle. Perseri nuk keni pse t’ia tregoni ato partnerit tuaj. Thjesht do te vereni se do te keni nje gjendje shpirterore shume sensuale duke ndjere prekjen e mendafshit ne lekuren tuaj.

7- Mos qendroni me ne distance pasi bashkeshorti juaj mund te mos kuptoje qellimet tuaja te prapta.

8- Harrojeni per disa dite rrobat e perditshme te shtepise. Vishni pantallona te shkurtra me nje prerje shume te shkurter dhe lini te brendshmet tuaja ne sirtar. Nisni nje bisede perfundimi i te ciles do te jete zhveshja, ne menyre qe partneri te shohe se ju s’kishit asgje poshte.

9- Hartoni vete nje plan seksi te papritur.

10- Vishni fustan te tejdukshem dhe qendroni aty ku drita ndriēon me shume. Se shpejti do ta kuptoni se ēdo te ndodhe.

11- Blini nje fustan nate apo rrobe shtepie me shume kopsa. Lerini disa prej tyre zberthyer, qe te shihni se ēdo te ndodhe me pas.

12- Shiheni ate direkt ne sy, sikur po kerkoni diēka ne syte e tij. Ai me siguri do t’ju pyese perse po e veshtroni aq shume.

13- Nje kercim i improvizuar erotik eshte gjithnje i mirepritur.

14- Nese kohet e fundit keni qene pasive, atehere vereni veten ne rolin kryesor. Shpesh burrave u pelqen qe te drejtohen nga grate ne momentet e tyre te afshit.

15- Luaj rolin e vajzes lozonjare dhe flirto me te ne menyre shume energjike. Ngadale por me siguri ripunoni me menyrat e vjetra te sjelljes, filloni te qeshni nen hunde ashtu si ne fillimet e lidhjes tuaj.

16- Mos e rendoni veten me tualet gjate nates. Burrave u pelqen t’u rreshqase dora ne fytyren e femres.

17- Vendosni vetem pak shkelqyes ne buzet tuaja per t’i embelsuar ato.

Intimiteti dhe mirekuptimi

Meshkujt frikesohen se gjate lidhjeve nuk do te realizojne intimitet dhe mirekuptim per jete te kenaqshme seksuale. Nese edhe partneri juaj e ndien kete frike, eshte e sigurt se ju nuk flisni hapur per seks. Ju mund te bisedoni per ndjenjat, synimet profesionale, per planet qe keni me femijet tuaj... por vetem per seks jo. Ky eshte problem i shpeshte midis partnereve, ngaqe meshkujt mendojne se seksualiteti eshte ēeshtje instinktive, shume e natyrshme per te cilen nuk ka nevoje te flitet. Por pas heshtjes se tij mund te fshihet frika se deshirat e tij seksuale ju duken te pahijshme. Gjate aktit seksual ju shikon ne sy? Ndjek ēdo ndryshim ne frymemarrjen tuaj? Shpesh ju pyet: "Te pelqen"? Keto shenja nuk duhet lene pas dore: nese vazhdimisht eshte i kujdesshem, e harron veten dhe mund te ndodhe qe ta humbe ereksionin. Nje marredhenie ka gjithmone nevoje per perkujdesje.

Ē’mendojne meshkujt

Frika kryesore e mashkullit eshte ne do te jete ai i afte te realizoje nje marredhenie te plote dhe te kenaqshme, nga e cila pastaj vijne te gjitha frikerat. Eshte e shpeshte ne fillim te lidhjes ose te kontaktit per nje nate. Te ēiftet me me pervoje kjo frike humb ngaqe kenaqesia e partneres eshte deshmi e aftesise te tij. Ne qofte se ai eshte edhe me tutje i pasigurt, edhe pas lidhjes suaj me te gjate, pyesni veten - mos eshte problemi te ju? Ndoshta e vleresoni ashper ose mendoni se nuk eshte mjaft i mire per ju. Pas aktit, shpeshhere ju pyet: “A te pelqeu?”. Per shkak te ngarkeses se vazhdueshme, nuk mund te arrije ate qe do. Ndonjehere deshiron te beje me shume dashuri sesa seks, duke e bere marredhenien te bezdisshme. Ne qofte se doni te keni mirekuptim, harroni konfliktet, agresivitetin. Mundohuni te krijoni nje marredhenie me sa me pak komplekse.

Ndjenjat dhe kujdesi

Studimet me te fundit te psikologeve kane arritur ne perfundimin se kuptimi "shkull i vertete"nuk njesohet me fjalen rebel por “i ndjeshem”. Disa vite me pare me “mashkull i vertete”, etiketoheshin ata qe kishin marredhenie te shumta seksuale me partnere te ndryshme dhe ne shtratin e seciles prej tyre nuk e benin asnjehere pyetjen “Te pelqeu?!”. Tani, thone psikologet, do te degjosh nga goja e nje femre “ai eshte mashkull i vertete”, nese kujdeset veēanerisht per ndjenjat e saj. Pa pyetur fare per ndjenjat e tyre, sot me e rendesishmja eshte te kenaqet partnerja. E frika se “ajo nuk do te arrije kulminacionin erotik eshte aq e madhe sa iu shkakton stres dhe ankth. Meshkujt bashkekohore me shume frikesohen se nuk do te kenaqin partneren sesa nga fakti se nuk do te arrijne kenaqesi per vete, thone psikologet. Keshtu hyjne ne nje rreth vicioz: frika shton mundesine e ejakulimit te parakohshem.


/cdodite/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte Empty
MesazhTitulli: Re: Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte   Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 12:15 pm


  • Intimiteti dhe mirekuptimi

    Meshkujt frikesohen se gjate lidhjeve nuk do te realizojne intimitet dhe mirekuptim per jete te kenaqshme seksuale. Nese edhe partneri juaj e ndien kete frike, eshte e sigurt se ju nuk flisni hapur per seks.

Kjo eshte nje nga pikat me kyce ne mardhenjet midis ciftit?!
Ketu hyne llogjika dhe qendrueshmeria e lidhjes, pra ketu peshohet puna qe ka bere cifti ne fillimin e lidhjes se tyre......
Ka qene dicka qe thjeshte ishte nje ide te shtyjme sa te shtyjme-e te behet c'te behet? Apo ndjenjat i paraprin paralogjikes dhe rrezuan imazhin e paramendimit te shtyjme sa te shtyjme?! Duke i len vende nje lidhjeje te shendosh e cila do te rrezoje te gjitha tabut........ muaq


  • Ē’mendojne meshkujt

    Frika kryesore e mashkullit eshte ne do te jete ai i afte te realizoje nje marredhenie te plote dhe te kenaqshme, nga e cila pastaj vijne te gjitha frikerat.

Kjo edhe qendron edhe nuk qendron pasi per nje mashkull kur lidhja qe ai ka bere eshte e furishme duke jia kaluar logjikes nuk mund te kete ikazjone te ketilla dhe mos besim ne veteveten e tije. Pra pasjoni i tije eshte jashte komandes se tij llogjikore sic qendron edhe per femren.......
Ndersa per rastet e e frikes? Ketu c'eshtja eshte me e nderlikuar pasi hyjne gjera te tjera ne mes sic mund te thosha, logjika, imperjoriteti i femres karshi mashkullit, Ndarja e deshire seksuale duke e deshiruar si karakter te fuqishem pra kur nje mashkull hyne ne zgaren e te menduarit se sa i denje do te jete karshi te dashures c'fuqizon shume anen seksuale pasi ne mes ka hyre llogjika dhe interesi, llogjika eshte e kunderta e deshires besoje?!


  • Ndjenjat dhe kujdesi

    Studimet me te fundit te psikologeve kane arritur ne perfundimin se kuptimi "shkull i vertete"nuk njesohet me fjalen rebel por “i ndjeshem”.

Martesa midis llogjikes dhe deshres pasjonit e tje.
Bejne qe lidhja te jete e ndjeshme e sofistikuar dhe mashkulli gjithashtu te jete i ndjeshem........
Pa nje ure komunikimi asgje nuk arrihet.....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Disa keshilla per te qene sa me joshese dhe perfekte
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions