MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne Empty
MesazhTitulli: Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne   Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 2:04 am

Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne 12367610Edhe pse njė marrėdhėnie mund tė kėtė njė farė historie apo disa vite bashkė, zėnkat e grindjet janė tė pashmangshme, dhe ndonjėherė mund ta ēojnė lidhjen drejt fundit tė pashmangshėm.
Tė kesh projekte tė pėrbashkėta, tė jesh i aftė tė pėrballosh stresin e pėrditshėm qė mund tė shkaktohet nga probleme ekonomike, shėndetėsore, tė dish tė mėnjanosh agresivitetin, tė kesh njė farė ironie, njė farė lehtėsie nė tė kapėrcyerėn e vėshtirėsive dhe gjėja mė e rėndėsishme, ėshtė tė ndash nevojat e ēiftit nga ato tė familjes.

Nė qoftė se familja ka nevojė pėr qėndrueshmėri, ēifti, pėr tė mos u mėrzitur, duhet tė ketė dhe njė dozė tė mirė durimi. Nė pėrgjithėsi, problemet nuk qėndrojnė te mosha, por tek vitet qė kanė kaluar bashkė. Me fjalė tė tjera, problemi ėshtė si tė kemi njė \"ti\" dhe \"unė\", pėrveē \"ne\".

Tek tė tridhjetat ka njė ndryshim te modelet nė ēift, d.m.th. dėshira pėr tė ndarė gjithēka me partnerin, mėnyrėn e tė bėrit tė gjėrave, tė gjithė investimin nė punėn e tyre. Nė praktikė kanė njė model tė tyrin romantik, por mendojnė pėr karrierėn dhe kjo shpesh ēon nė krizė raportin.

Kėshtu, kur njėri nga partnerėt vendos tė zhvendoset nė njė qytet tjetėr me punė dhe tjetri vendos tė mos e ndjekė. Tek tė dyzetat problemi qėndron te njė hapėsirė autonome, pak hapėsirė pėr \"ai\" dhe \"ajo\" tė pavarur nga \"ne\". Pėr kėtė arsye ėshtė e vėshtirė tė vendosėsh tek i njėjti person tė gjitha cilėsitė: nė rastin e grave, pėr shembull, ėshtė burri i qėndrueshėm qė jep gjėrat kryesore dhe i dashuri qė tė bėn tė fluturosh. Por vjen njė moment ku duket se marrėdhėnia ka arritur nė vijėn e finishit. Ka disa shenja qė e bėjnė atė tė dallueshme, nė mėnyrė qė tė pėrgatiteni pėr fundin e pashmangshėm..

1.Nuk ndihesh e lumtur kur je me tė, ndihesh e stresuar, e mėrzitur.

2. Ti mendon shpesh pėr njė ish-tėndin qė ke pasur mė parė, duke menduar se ke qenė mė mirė me tė.

3.Ke brenda teje njė dėshirė pėr tė ndryshuar nė tė gjitha drejtimet, nė dashuri; ke dėshirė tė ikėsh dhe tė largohesh, tė jetosh nė njė vend tjetėr, tė ndėrrosh punė, tė ndėrrosh edhe partnerin.

4. E shikon atė nėn njė kėndvėshtrim tjetėr. Tė mėrzit ēdo gjė e tij, edhe pėr gjėnė mė tė vogėl nisni zėnkat, si pse ka nisur tė pijė ēaj kur zakonisht pinte kafe, apo se e hap gojėn si hipopotam kur qesh.

5. Ndihesh gjithnjė edhe mė e distancuar prej tij, psikologjikisht dhe fizikisht.

Ke pak dėshirė tė rrish me tė, je si e shurdhėr ndaj gjėrave qė tė thotė. Pėrqafimet, pėrkėdheljet, puthjet bėhen gjithnjė edhe mė tė rralla. Dorė mė dorė nuk rrini mė shumė se njė minutė, sepse justifikohesh se i ke duart e djersitura. Aktiviteti seksual nė kėtė fazė ėshtė njė skandal i vėrtetė, diēka shumė e shpejtė dhe me dhimbje.

6. Marrėdhėnia nė krizė kthehet nė njė fiksim.

7.Ti ēdo ditė pyet veten se mos ėshtė vetėm njė keqkuptim i pėrkohshėm qė do tė kalojė.

Por sa mė tepėr mendon, aq mė tepėr lidhja juaj me tė ėshtė gati drejt zgjidhjes ti thua: \"Nuk e dua mė\".

8. Ti nis e pyet prindėrit, kolegėt, tė njohurit: \"A bėn vallė ai pėr mua?\"

, \"Ē'mendoni pėr tė?\". Dhe, nėse pėrgjigjet e tyre nuk tė kėnaqin, ti i drejtohesh astrologėve, magjistarėve tė ndryshėm dhe ato tė forcojnė bindjen se ėshtė koha e pėrshtatshme tė ndahesh me tė.


CdoDite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Probleme nė ēift, si tė kemi njė ti dhe unė pėrveē ne
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek: