MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tablet PC - Samsung Q1EX-71G

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

Tablet PC - Samsung Q1EX-71G Empty
MesazhTitulli: Tablet PC - Samsung Q1EX-71G   Tablet PC - Samsung Q1EX-71G Icon_minitimeSun Mar 08, 2009 4:21 pm

Samsung ka filluar shitjen kompjuterit tablet me emrin Q1EX-71G, tė cilin do tė duhej ta merrnin parasysh tė gjithė ata tė
cilėt kanė nevojė pėr njė lloj tė kėtillė tė kompjuterit.

Sa pėr fillim, nė tė gjendet ekrani shtatė inēėsh i ndjeshėm nė prekje me rezolucion 1024 x 600 piksela. Specifikat harduerike janė solide pėr njė kompjuter tė dimensioneve tė kėtilla – kėtu gjendet procesori VIA Nano ULV U2500 me takt punues 1.2 GHz, 2 gigabajt DDR2
memorie (667 MHz) si dhe disku prej 60-gigabajtėsh.

Tablet PC - Samsung Q1EX-71G Samsungtablet

Tablet PC - Samsung Q1EX-71G F.0307111031798_m


Kompjuteri posedon rrjetėn pa tela 802.11 b/g dhe Bluetooth 2.0, derisa bateria standarde me katėr qeli ofron deri nė 4.5 orė punė pa
ndėrprerje. Blerėsit po ashtu mund tė blejnė baterinė me autonomi punuese prej 8.5 orėsh.

Sistemi operativ i tij ėshtė Windows XP Tablet Edition, derisa ēmimi 750 dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tablet PC - Samsung Q1EX-71G
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions