MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Plagosja e trefishte per pronesi, prangoset i armatosur pas 5 vitesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Plagosja e trefishte per pronesi, prangoset i armatosur pas 5 vitesh Empty
MesazhTitulli: Plagosja e trefishte per pronesi, prangoset i armatosur pas 5 vitesh   Plagosja e trefishte per pronesi, prangoset i armatosur pas 5 vitesh Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 3:16 pm

Nje i kerkuar per plagosjen e trefishte te vellezerve Rustani, ne fshatin Sulzotaj te Lushnjes, eshte arrestuar 5 vjet pas ngjarjes. Ne momentin e ndalimit i jane kapur edhe dy arme qe i mbante pa leje. Burime zyrtare thane se prej disa ditesh kishin marre informacion se 44-vjecari Agim Sopjani ishte kthyer ne vendlindje pas arratisjes ne Greqi dhe Itali. Sopjani kerkohej per akuzen e "tentatives se vrasjes" dhe "plagosjes se rende". Ngjarja per te cilen akuzohet 44-vjecari ka ndodhur ne muajin korrik te vitit 2004, ne Sulzotaj te komunes Terbuf, ku se bashku me dy vellezerit e tij te arrestuar me pare, Agron dhe Arben Sopjani, ka plagosur tre bashkefshataret Alush, Hajri dhe Shyqyri Rustani, vellezer. Sipas burimeve nga policia, konflikti midis dy familjeve ka ndodhur per motive pronesie per nje siperfaqe toke dhe ka zgjatur per disa vjet. Gjate perleshjes se dy paleve jane perdorur arme zjarri nga ana e vellezerve Sopjani, duke lene te plagosur tre kundershtaret.

Xh.B.
koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Plagosja e trefishte per pronesi, prangoset i armatosur pas 5 vitesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions