MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeWed May 28, 2008 12:29 am

A ishte emigrimi zgjidhja e duhur ?

Do te ktheheni me te jetoni ne Shqiperi ?

A mund te punesohemi apo te pershtatemi serish me jeten ne Shqiperi ?

Cdo te zgjidhnit mes ndjenjes patriotike dhe mireqenies personale?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeThu May 29, 2008 12:40 am

PER MU EMIGRIMI NUK ISHTE ZGJIDHJA E DUHUR POR AJO IKU..............
NUK DO KISHA S NJE PROBLEM PO TE KTHESHA NE SHQIPRI.....PERDERISA I DOLA I ZOT VENDEVE TE HUAJA DO ISHA AKOMA ME I AFTE TI DILJA EDHE VENDIT TIM...............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stilltoni
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
stilltoni

Numri i postimeve : 21
Join date : 02/05/2008
Location : Italy

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeFri May 30, 2008 7:00 pm

ne kohen e sotme emigrimi eshte nje fenomen i pa ndaluar, jo vetem shqiptaret por ne te gjithe boten.
zgjidhja me e mire do te ishte vendi yt se sic thot populli guri i rende ne vend vet, mirepo kur vendi jot nuk te ofron gje s ke c ben.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.peqini.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 3:55 pm

emigrimi eshte nga e keqja thuaj

per mendimin tim shqiptaret te dalin njehere ne emigrim te kapin na nji dore te mire leku dhe te kthehen ne shqiperi e te hapin bisnesin e tyre

sepse neve shqiptaret mbahemi per shkathtesi e zgjuarsi,
perse ato gjerat te cilat i bejme per shtetin e huaj nuk kthehemi i ti bejme per shtetin tone????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
mira
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
mira

Numri i postimeve : 34
Join date : 18/05/2008

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 10:39 pm

Un mendoj se eshte edhe pozitive edhe negative sepse:
POZITIVE : Njerzit qe shkojn ne vende te ndryshme mesojn nga kultura menyra e jeteses mesojn gjera shum te dobishme qe e bejn vendin ton te ece perpara!!!!
NEGATIVE: Njerzit qe largohen nga vendi lejn familjen gjen me te shtrenjt ikin edhe ndoshta mund te vdesin, ato harrojn gjuhen zakonet e vendlindjes ose sdo ken mundesin te kthehen me!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitimeThu Jun 05, 2008 8:50 pm

NIKO shkruajti:
A ishte emigrimi zgjidhja e duhur ?

Do te ktheheni me te jetoni ne Shqiperi ?

A mund te punesohemi apo te pershtatemi serish me jeten ne Shqiperi ?

Cdo te zgjidhnit mes ndjenjes patriotike dhe mireqenies personale?-po....jo...ndoshta...

-pooooo!!!!

-pse jo,mos ndoshta sjemi te afte?

-un patriotizmin e mbaj ne zemer por zemren e marr me vete...kudo shkoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Empty
MesazhTitulli: Re: emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?   emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
emigrimi , a eshte zgjithja e duhur per ne shqiptaret?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: ē'eshtja kombetare :: Ēėshtja kombėtare-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions