MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Femra nuk e refuzon seksin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Femra nuk e refuzon seksin Empty
MesazhTitulli: Femra nuk e refuzon seksin   Femra nuk e refuzon seksin Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 3:36 pm

Femra nuk e refuzon seksin Visuel10Kur ėshtė fjala pėr seksin, problemi ėshtė te meshkujt, sepse ata as qė dėshirojnė por as qė kanė durim tė mjaftueshėm qė ndaj secilės femėr, varėsisht nga karakteri i saj, tė sillen nė mėnyrė tė posaēme.[/td][/tr]
[tr][td]Kur ėshtė fjala pėr seksin, problemi ėshtė te meshkujt, sepse ata as qė dėshirojnė por as qė kanė durim tė mjaftueshėm qė ndaj secilės femėr, varėsisht nga karakteri i saj, tė sillen nė mėnyrė tė posaēme. Aq mė tepėr, meshkujt janė tė prirė qė tė gjitha femrat t'i vendosin nė dy grupe: ato tė cilat e duan seksin dhe ato tė cilat nuk e duan. Mirėpo, kjo nuk ėshtė e saktė. Shumica e femrave nuk e refuzojnė seksin, por i refuzojnė meshkujt qė nuk dinė t'u ofrohen.

Mosnjohja e teknikės sė dashurisė prish edhe situatat mė ideale. Disa meshkuj fare nuk e pėrfillin paralojėn e dashurisė, ndėrkaq disa tė tjerė nuk kanė haber pėr zonat erogjene tė trupit tė femrės, tė cilat kanė njė rol shumė tė rėndėsishėm nė kontaktet seksuale.

Pjesėt mė tė ndjeshme tė trupit tė femrės ndaj nxitjeve erotike janė sisėt, qafa, pjesėt e brendshme tė kofshėve dhe organet gjenitale. Mirėpo, disa femra mė shumė i eksiton puthja e butė tė cilėn e ndjejnė me pjesėn e brendshme tė muskujve apo miklimet e buta tė flokėve, ndėrkaq pothuajse secila femėr i do puthjet dhe pėrqafimet e buta, para se tė shkrehet tėrėsisht nė dashurinė fizike.

Nė njė anketė vajzat e moshave tė ndryshme i kanė dhėnė shumė pėrgjigje interesante pyetjes se ēfarė i eksiton mė sė shumti.
- Pa paralojėn e dashurisė nuk mund tė paramendoj marrėdhėnien intime - ka thėnė njėra ndėr vajzat e anketuara.
- I dua puthjet nė gojė - ka deklaruar njė tjetėr - mirėpo mė sė shumti mė eksitojnė puthjet nė sisė.
- Dėshiroj qė i dashuri im tė mė puth nėpėr tėrė trupin - pėrgjigjet njė vajzė tjetėr.

Lirimi nga traumat

Ėshtė interesant rasti i njė djaloshi 27-vjeēar, i cili ka njohur njė vajzė 24-vjeēare, tė bukur, sharmante dhe joshėse. Pas njė mbrėmjeje shumė tė kėndshme vajza ka pranuar qė ta dėrgojė nė shtėpi dhe as qė ka tentuar qė ta puth. Ka kėrkuar qė tė takohet me tė dhe duke e kthyer nė shtėpi i ka propozuar qė tė ndalen nė njė rrugė ku nuk ka pasur kalimtarė. Nuk ka kundėrshtuar. Janė puthur disa herė. Mirėpo kur ai ia ka vėnė dorėn nė gjunjė, ajo ėshtė trembur shumė dhe e hidhėruar ka kėrkuar qė ta dėrgonte nė shtėpi...

Edhe gjatė tri takimeve tė tjera kanė ndodhur skena tė njėjta. Sapo ai ka provuar diē mė tepėr se puthjet, ajo e ka ndėrprerė lojėn. Atėherė ai ka vendosur tė ndryshojė taktikėn. Njė tė shtunė e ka ftuar me telefon dhe i ka propozuar qė tė shkojnė sė bashku nė njė vikend. Dita e bukur dhe me diell ka ndikuar shumė nė disponimin e vajzės sė bukur. Ai sėrish tenton qė ta pėrkėdhelė pak mė shlirshėm, mirėpo edhe kėtė radhė ajo sėrish refuzon. Dhe, ai kalon nė metodėn tė cilėn tashmė e kishte paramenduar. Filloi t'i pėshpėritė nė vesh dhe njėkohėsisht ta miklonte dhe ta puthte nė qafė dhe pėrreth veshėve. Ajo ngadalė i dorėzohej...

Vajza e bukur kontaktin e parė seksual e ka pasur derisa shkonte nė gjimnaz, madje me njė futbollist tė shkollės. Atėbotė ai kishte qenė i vrazhdė, pothuajse kishte dashur ta dhunonte. Qė atėherė, kurdo qė ndonjė mashkull ka tentuar diē mė tepėr se puthja, asaj i ėshtė rikujtuar ajo pėrvojė e hidhur dhe nga frika gjithnjė ėshtė shtanguar.

- Nuk e di se sa ka vazhduar kjo situatė, mirėpo menjėherė kam ndier se si trupi po i shlirohej - tregon ai.

Kur ia kam vėnė dorėn nė sisė, vetėm ka lėshuar njė ofshamė tė lehtė. Pas atij ēasti ajo mė ka pėrqafuar fuqishėm pa kurrfarė frike. Kemi kaluar ēaste tė mrekullueshme. Mė vonė kemi vendosur qė tė martohemi. Domethėnė, vajza nuk ka qenė frigjide, por viktimė e traumės, tė shkaktuar nga teknika e gabuar e mashkullit, me tė cilin pėr herė tė parė ėshtė takuar. Kur ai e ka mėsuar se ēarė kėnaqėsie i ofron paraloja, madje edhe ajo e parėndomtė, atėherė ajo i ka mposhtur edhe frikėn, edhe paragjykimet.

Rregullat e lojės pėr meshkujt

"Receta" tė sigurta pėr joshjen e femrės nuk ka, sepse secila femėr ėshtė personalitet nė vete me karakteristikat, shprehitė dhe dėshirat e veta. Seksologėt, megjithatė, kanė evidencuar disa ligjshmėri dhe kanė pėrcaktuar "rregullat" mė tė rėndėsishme pėr atė se ēarė duhet tė ketė parasysh mashkulli kur dėshiron t'i qaset femrės:

- Femra kėnaqet nė paralojėn e dashurisė.
- Femra nuk i do meshkujt tė cilėt teknikės sė dashurisė u qasen sipėrfaqėsisht, me rutinė dhe shablonizuese.
- Femra ka dėshirė tė flakėt qė tė jetė e respektuar dhe e dashuruar si personalitet i plotė, e jo vetėm pėr shkak tė trupit tė saj.
- Femra e do mashkullin temperament, por jo edhe tė vrazhdė.
- Femra kėrkon qė mashkulli t'i vardiset para se ajo t'i thotė "po".
- Femra nuk i do lajkat e tepėrta, tė cilat tingėllojnė banale dhe rrena tė kullura.
- Femra kėrkon qė tė jetė e dashuruar edhe pas dashurisė seksuale, mu ashti si ka qenė e dashuruar edhe para aktit seksual.

Edhe njė kėshillė pėr meshkujt:

- Provoni tė depėrtoni sa mė thellė nė psiken e secilės femėr, luani edhe nė kėtė letėr, bisedoni pėr tė, bėni ēmos qė femra nė ju tė shohė se po interesoheni pėr tė.

Nė qoftė se do tė keni sukses, pėr ju nuk do tė ketė kurrfarė pengesash./Telegraf/
[/td][/tr][/table]Femra nuk e refuzon seksin Visuel10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Femra nuk e refuzon seksin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek: