MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Merkato, tani edhe Lushnja bėn "pazar" te Partizani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Merkato, tani edhe Lushnja bėn "pazar" te Partizani Empty
MesazhTitulli: Merkato, tani edhe Lushnja bėn "pazar" te Partizani   Merkato, tani edhe Lushnja bėn "pazar" te Partizani Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 4:27 pm

Ekipi i Lushnjes ka pak ditė qė ndodhet nė Ulqin pėr fazėn pėrgatitore. Sipas presidentit kėtij klubi, Ergys Duēellari gjendja e ekipit ėshtė mjaft e mirė, skuadra po kryen dy seanca stėrvitore nė ditė, pėr tė pėrfituar sa mė shumė nga kjo minifazė. Nė lidhje me merkaton, emrat mė tė pėrfolur pėr afrimin nė skuadėr janė Shala, Gjyla dhe Tafaj nga skuadra e Partizanit. Sipas presidentit, tė dyja kėto ekipe janė nė bisedim e sipėr dhe gjithēka varet nga kreu i tė kuqve Albert Xhani pėr tė dhėnė Ok-in e fundit. Gjithashtu, po shqyrtohen edhe dy-tre lojtarė tė tjerė, emrat e tė cilėve nuk bėhen tė ditur. Nga Lushnja janė larguar dy futbollistė kyē, Gersi dhe Poliozi Arbri, tė cilėt kanė kaluar te Bylisi. Sulmi dhe mbrojtja janė repartet mė problematike te kjo skuadėr. Ndeshja miqėsore me Shkumbinin, e pėrfunduar 3-0 pėr peqinasit, ka qenė testi i parė pėr trajnerin e ri Ilir Gjyla. Ky i fundit zėvendėsoi pak ditė mė parė tė larguarin Vasil Bici. Jo.Za.

marr nga gazeta shqiptare!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Merkato, tani edhe Lushnja bėn "pazar" te Partizani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek: