MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)   Wed Jan 21, 2009 7:29 pm

Me mendje nė Ēėrnobil dhe Pripyat, ēka do tė ndodhte me planetin Tokė, nėse njerėzimi zhduket pėrnjėherėsh dhe pėrgjithmonė?

Ēdo tė ndodhte me ekosistemin? Ēfarė mbetjesh tė botės sonė tė
industrializuar do tė mbijetonin? Ēka do tė shkatėrrohej mė shpejt? Nga
gėrmadhat e civilizimeve antike, deri nė ditėt e sotme, qytetet
shkretoheshin nga katastrofat natyrore, ku historia na ka informuar
tėrthorazi se ēka mund tė ndodh nėse do tė zhdukej njerėzimi.
Dokumentari mė i shikuar nė botė, "LIFE AFTER PEOPLE".Qe ta shikoni klikoni me poshte


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bota pas zhdukjes sė njerėzimit (DOKUMENTAR)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog