MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bastisi shkollen e Grabianit, prangoset ne Rinas

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Bastisi shkollen e Grabianit, prangoset ne Rinas   Wed Jan 21, 2009 4:16 pm

Lushnje- Nje 26-vjecar ka rene ne prangat e policise si i dyshuar per bastisjen e shkolles 9-vjecare te Grabianit, ne Lushnje. Mihal Tako mesohet se eshte kapur mengjesin e djeshem, ndersa ishte shpallur person ne kerkim me vendim te Gjykates se Lushnjes, qe kishte dhene edhe masen "arrest ne burg" vetem pak dite me pare. Vjedhja per te cilen akuzohet 26-vjecari Tako, ka ndodhur me 21 gusht te vitit 2007, ne fshatin Grabian. Nga burime zyrtare policore behet e ditur se i dyshuari ka hyre ne shkollen e mesme te fshatit, per te vjedhur pajisjet ne kabinetin e godines, por eshte pikasur nga roja, duke u larguar ne kohe. Grupit hetimor i eshte dashur rreth nje vit e gjysme, per te rene ne gjurmet e autorit dhe ne baze te informacioneve te grumbulluara, ka identifikuar dhe prangosur Takon. Zyrtaret sqaruan se 26-vjecari eshte ndaluar oret e vona te se henes, ne aeroportin e Rinasit, duke u kthyer nga Italia me nje prej avioneve te linjes Rome-Tirane.

Xh. Beharaj

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Bastisi shkollen e Grabianit, prangoset ne Rinas
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė fjalim qė nuk harrohet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs