MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kartat e identitetit, nisin me mesuesit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kartat e identitetit, nisin me mesuesit   Wed Jan 21, 2009 4:11 pm

Faza e aplikimit per procesin e pajisjes se kartave te identitetit dhe pasaportat biometrike ka nisur me mesuesit e gjimnazeve dhe te te gjitha shkollave te tjera ne qytetin e Fierit. Sipas drejtoreve te shkollave, pohohet se ne baze te nje udhezimi te Drejtorise Rajonale Arsimore ne Fier, tarifa prej 1200 lekesh per kuponin, mesuesve do t'u mbahet nga paga e tyre ne numrin e llogarise. "Ne morem listat e aplikimeve, te cilat do te plotesohen ne cdo shkolle" ka thene drejtuesja e gjimnazit "Janaq Kilica " ne Fier, Alketa Lugaj. Sipas saj, Drejtoria ka marre listen per shkollen dhe ka filluar plotesimi nga i gjithe personeli Ne mesditen e djeshme lista e mesuesve dhe e familjareve te tyre, per te cilet mund te aplikojne vet ata, do te dorezohen ne DRA brenda mesdites. Sipas drejtores Lugaj ne kete faze aplikimi do te perfshihen te gjitha shkollat, qe jane nen juridiksionin e Drejtorise Rajonale te Fierit. Nderkohe, nga ana tjeter ne zyrat postare te ketij qyteti, vazhdon aplikimi per pajisjen e qytetareve me karta identiteti.

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kartat e identitetit, nisin me mesuesit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nehat Jahiu: Profesioni i mėsuesit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog