MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perroi permbyt Karbunaren, banoret akuzojne vendoret

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Perroi permbyt Karbunaren, banoret akuzojne vendoret   Thu Jan 08, 2009 4:55 pm

Reshjet e shumta te shiut kane permbytur disa zona ne Lushnje, Elbasan dhe ne Gramsh. Me e rende eshte paraqitur situata pasditen e djeshme ne Karbunare, ku per dy ore banoret jane vene ne rrezik si pasoje e permbytjes pas daljes nga shtrati i perroit qe kalon ne klete zone. Si rezultat, rreth 100 shtepi u shyten nen uje dhe mbi 5 sera u demtuan rende. Permbytje pati edhe ne tokat bujqesore, kurse banoret u shprehen te pakenaqur me pushtetin vendor qe prej vitesh nuk merr masa per te parandaluar keto permbytje. Ėshte dashur nderhyrja e bashkise se Lushnjes qe per dy ore punetoret te rikthenin normalitetin ne zonen e Karbunares. Por banoret duke akuzuar drejtuesit vendore, deklaruan se do te kerkonin demshperblimet pas situates se krijuar nga permbytja e shirave te rrembyeshem. Ata pretenduan se demi i shkaktuar shkon ne miliona leke, pasi orendi te shumta dhe prodhimet jane shkaterruar nga uji. Po keshtu permbytje nga perrenjte kane ndodhur ne zonen e Gramshit dhe te Elbasanit, ndersa punonjesit e ndermarrjes se Ujerave dhe Kanalizimeve kane nderhyre per te rikthyer diten e djeshme situaten ne normalitet.

kOHA JONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Perroi permbyt Karbunaren, banoret akuzojne vendoret
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog