MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ZOTI ESHTE I MADH

Shko poshtė 
AutoriMesazh
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

MesazhTitulli: ZOTI ESHTE I MADH   Mon Jan 05, 2009 1:00 am

Llazar ManiA T D H E U

Kujtova se atdheu ishte i madh,
shume i madh,
i madh sa bota,
por bota nuk e njihte.


TEK USHTARI I PANJOHUR

Miremengjes!
Miremengjesi vellajo!
Ushtarin e panjohur pershendesin te papunet
Fytyrat e zymta rrjeshtojne mbi trotuar.
Dru me pre.
Dru me pre.
Dru me pre hej ju prefte Zoti.ZOTI ESHTE I MADH

Nje kile buke e fitova sot.
Veresie.
Nje kile qumesht per femine pash Zotin.
Shkruje emrin.
Zoti eshte i madh.
Po !
Zoti eshte i madh.
Dhe vellai i madh duart e florinjta zgjat nga qielli.
Edhe vellai i vogel duart zgjat nga qielli
e me buzet e holla mermerit:
O zot.
Buken e perditeshme falna sot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ZOTI ESHTE I MADH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Eduard M. Dilo: Te rroje dhe te mbreteroje emri i madh i Skenderbeut
» Ē' ĖSHTĖ NJERIU? CILA ĖSHTĖ ORIGJINA? ĒFARĖ LLOJ SHORTI KA AI?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Letersia-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog