MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Moti i keq, demtohet nenstacioni i Fierit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Moti i keq, demtohet nenstacioni i Fierit   Mon Dec 22, 2008 1:21 pm

Moti i keq, demtohet nenstacioni i Fierit
Fier- Qyteti i Fierit 12 ore ne erresire pas nje defekti te rende ne rrjetin elektrik. Demtimi i shtate fidrave kryesore ka detyruar OSSH-ne qe te nderhyje me urgjence per te kthyer normalitetin ne qytet. Perfaqesues te ndermarrjes jane shprehur se shkaku eshte djegia e fidrave kryesore ne nenstacionin nr. 1, pas reshjeve te medha te shiut qe rane gjate gjithe nates dhe vazhduan me intensitet ne fundjave, deri mengjesin e djeshem. Lidhur me kete defekt, qytetaret jane shprehur se nderprerjet e energjise kane qene te vazhdueshme gjate kesaj periudhe, sidomos gjate muajit dhjetor. Ankesave te qytetareve drejtuar OSSH-se Fier, zyrtaret i jane pergjigjur se kjo situate problematike nuk eshte shkaktuar per faj te tyre, por te demtimeve ne rrjet pas kohes se keqe.

Xh. B.

KOha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Moti i keq, demtohet nenstacioni i Fierit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Cakrani i Fierit, fshati qė fsheh thesaret e mbretėrve ilirė tė Jugut
» Mark Preēi: Nė kėrkim tė shtėpisė sė Gjergj Fishtės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs