MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kakavije, festat e fundvitit, fluks i larte emigrantesh ne kufi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kakavije, festat e fundvitit, fluks i larte emigrantesh ne kufi   Mon Dec 22, 2008 1:18 pm

Deshira per te festuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri ne vendlindje ka bere qe qindra emigrante shqiptare qe jetojne ne Greqi te udhetojne ne drejtim te Shqiperise. Gjate kesaj kohe kane qene me dhjetera autobuse te linjave shqiptare dhe greke te transportit te udhetareve si dhe automjete private te cilet kane udhetuar nga Greqia ne drejtim te Shqiperise. "Gjate dites se shtune dhe te diel kane lene pas traun e doganes greke per te hyre ne token shqiptare rreth 15 mije emigrante", thote zedhenesi i Drejtorise se Policise ne Gjirokaster, Gentian Mullai "Ne, vijon ai, ishim pergatitur per nje fluks te madh te levizjes gjate dites se shtune por duket se edhe dita e diel ka shenuar nje numer rekord te levizjes ne Kakavije". Jane rreth 2500 automjete private qe gjate fundjaves kane udhetuar ne drejtim te Shqiperise, si edhe 30 autobuse udhetaresh. Aktualisht dogana greke punon me 6 sportele ndersa ajo shqiptare me 8 te tille. "Kemi ardhur te festojme Krishtlindjet dhe Vitin e Ri", shprehen emigrantet per arsyen e kthimit keto dite. Alfred Cela, nga Lushnja, shprehet se, "mendova te shfrytezoj keto dite pushimesh per te pare te afermit e mi ketu ne Shqiperi, ndersa jam ne pritje te lejes se qendrimit ne Greqi".

Blerim Kore
Koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kakavije, festat e fundvitit, fluks i larte emigrantesh ne kufi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Festat e fundvitit
» Acarohen marrėdhėniet Greqi-Shqipėri, helikopterėt fuluturojnė nė kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog