MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kater ore radhe ne kufi, greket vetem me nje sportel

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kater ore radhe ne kufi, greket vetem me nje sportel   Sat Dec 20, 2008 12:51 am

Korce- I ngjajne nje rituali te pervitshem pritjet dhe radhet e gjata ne doganen e Kapshtices. Pavaresisht deklarimeve per forcimin e masave nga ana e drejtorise se Policise se Korces, duket se gjithcka do te jete si me pare. Vetem nje nate me pare mbi 200 persona kane pritur me ore te tera ne anen tjeter te kufirit per te hyre ne vendlindje. Ne krahun e doganes greke ka funksionuar vetem nje sportel, si per hyrjen ashtu dhe per daljen, me gjithe fluksin ne rritje per shkak te festave te fundvitit. Te pakten 80 mjete prisnin te kalonin traun e doganes greke dhe ky ankth zgjati deri ne kater ore. Problematike situata, u paraqit per grate dhe femijet pasi edhe kushtet atmosferike ishin te keqija. Nje pjese e emigranteve kthehen pas mbylljes se vendeve te punes per shkak te protestave ne Greqi. Cdo dite nga pika e kalimit kufitar te Kapshtices hyjne mbi 1700 emigrante.

D.Zisi

KOHA JONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kater ore radhe ne kufi, greket vetem me nje sportel
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Acarohen marrėdhėniet Greqi-Shqipėri, helikopterėt fuluturojnė nė kufi
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog