MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tregtari tregon shoket hajdute

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Tregtari tregon shoket hajdute   Sun Dec 14, 2008 1:56 pm

Lushnje- Nje 28-vjecar i ndaluar si i dyshuar per vjedhjen e nje dyqani celularesh ne Lushnje kater dite me pare, gjate hetimeve te kryera ka treguar edhe emrat e dy shokeve bashkepunetore. Burime zyrtare te Policise bene me dije se ndaluan shitesin ambulator Ervin Ferko, ndersa ne cilesine e proves materiale u gjeten nje sasi aparatesh telefoni. Mesohet se grupi kishte bastisur dyqanin ne fshatin Fier-Shegan te Lushnjes, ngjarje e ndodhur me 5 dhjetor te ketij viti. Burime policore thane se ne dyqan, te dyshuarit dy prej te cileve ne kerkim, kane marre 20 aparate celularesh dhe 8 bateri. Denoncimi eshte bere nga vete pronari i dyqanit ne komisariatin e Lushnjes, ndersa zbulimi u be pas gjurmeve te gishterinjve te gjetura dhe te dhenave operative.

Malli i vjedhur mesohet se ishte shitur ne tregun e zi tek Ervin Ferko dhe pas marrjes ne pyetje te tij, u zbuluan edhe te rinjte e dyshuar. Ferko ka thene se nuk ka ditur gje per mallin e vjedhur dhe se e kishte blere tek dy te tjeret. Ndaj tij rendon akuza e "pervetesimit dhe tregtimit te sendeve te vjedhura".

Xhemil beharaj

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Tregtari tregon shoket hajdute
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gani Geci i tregon Thaēit se fotografia e Rugovės ishte nė odėn e Adem Jasharit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs