MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet   Fri Dec 12, 2008 2:00 pm

Makinė fluturuese? Nuk ėshtė film vizatimor. Tani ėshtė njė realitet, falė Paul Moller dhe makinės sė tij Moller Skycar M400 X. Makina bėn 8 kilometra duke harxhuar vetėm njė litėr dhe mbi tė gjitha ėshtė nė gjendje tė fluturojė.
M400 ėshtė pėrgatitur tė udhėtojė brenda nė qytet, si tė gjithė makinat e tjera por jashtė, zonave metropolitane. Makina mund tė ngrihet nė pozicion vertikal falė kabisė sė presionit dhe mund tė arrijė nė 9000 metra lartėsi. Makina ka nė dispozicion gjithashtu edhe njė parashutė, nė rast se verifikohen probleme tė funksionimit tė motorėve. Vitet e ardhshme do tė ndėrtohen mbi 500 ekzemplarė tė kėsaj makine. Prodhimi nė seri pėr transportin publik dhe privat duhet tė fillojė duke nisur nga viti
2012

ballkan web
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog