MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kinė, ndėrtohet ura mė e madhe mbi det

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kinė, ndėrtohet ura mė e madhe mbi det   Sun May 04, 2008 12:09 am

Kinė, ndėrtohet ura mė e madhe mbi det

Ēdo gjė nė Kinė ėshtė e madhe dhe masive. Ky shtet pak orė mė parė pėruroi urėn mė tė gjatė nė det 36 kilometra. Ura u ndėrtua pėr tė lidhur Jiaxingun qytet afėr Shangait me portin e Ningbo nė lindje tė provincės sė Zhejiangut. Kina ėshtė vendi i ndėrtesave mė tė mėdha nė botė ku mund tė pėrmendim qendrėn tregtare mė tė madhe nė botė me rreth 7 milionė metėr katrorė dhe hidreocentralin mė tė madh nė botė etj.

Nė Pekin ėshtė ndėrtuar skena koncertore mė e madhe nė botė dy herė mė e madhe se Qendra Kennedy nė Washington.

Terminali i tretė i aeroportit tė Pekinit ėshtė dy herė sa madhėsia e Pentagonit.

Besnik Anxhaku
Pre, 02 Maj 2008 08:37:00
shekulli.com.al
_______________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kinė, ndėrtohet ura mė e madhe mbi det
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Kurtesh Veliu: Kremte e madhe nė bletishtė
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!
» Konkurs letrar - Pėr nderė tė 100 vjetorit tė ngjarjes mė tė lavdishme tė historisė sė Malėsisė sė Madhe
» Kristaq Shabani:VEPRIMTARI E MADHE NE GJIROKASTER PER RILINDASIT E MEDHENJ BAJO E ĒERĒIZ TOPULLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog