MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ne kete bot ekziston dashuria?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
amaraldo
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 2
Join date : 03/12/2008
Age : 27
Location : kolonje-lushnje

MesazhTitulli: ne kete bot ekziston dashuria?   Wed Dec 03, 2008 8:28 pm

Ne kete bot ekziston dashuria?Po apo jo, komentoni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kolonje-lushnje.blogspot.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Thu Dec 04, 2008 3:08 pm

Pershendetje Amaraldo dhe mirsevjen!

Ne radhe te pare faleminderit qe iu bashkove grupit te Lushnjes dhe ti me idete dhe mendimet e tua !
Ne radhe te dyte mund ta besh pak me te qarte pyetjen te lutem, qe ta kuptojme pak me mire

Per cfare lloj dashurie e ke llafin Laughing se ne fund te fundit te gjithe nga dashuria kane lindur
Laughing

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Thu Dec 04, 2008 6:03 pm

Dashuria egziston ne cdo njeri qe ne momentet qe ai ajo fillon e te kuptoj e ti vlersoj

gjerat ashtu sic jane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
sara.sr
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 18
Join date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Thu Jan 15, 2009 1:43 am

I love you ndoshta egziston Question
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara.sr
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 18
Join date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Wed Feb 04, 2009 12:14 am

PO TI ARMANDO SI THUA EKZISTON APO JO .........
PER MENDIMIN TIM EKZISTON EDHE PSE DERI SE KAM PROVUAR DASHURIN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

MesazhTitulli: ne ket bot ekziston dashurija   Wed Jun 10, 2009 11:38 am

ne ket bot ekzisdton vetem dashurija qe kontrollohet nga interesi shikoni pak rreth e rrotull i veni pak me shum vemendje botes dhe do ta kuptoni PERSHENDETJE TE GJITHVE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Wed Jun 10, 2009 5:42 pm

Ne fakt pyetja nuk nuk ka percaktuar se per cfare dashurie behet fjale, sepse ka shume lloj dashurie, dashuri per te dashuren , prindrit, shoqerin etj. Por nqs flasim ne pergjithsi, megjithese keto kohet e fundit shumica e njerezeve kane vene interesin perpara dashurise, une kam mendimin se eksiston akoma. Njerezit jane te lindur nga natyra te duan dhe ti duan, te dashurohen dhe ti dashurojn, eshte dicka e nevojshme per trupin dhe shpirtin e njeriut sepse pa dashuri ska jete, mbizoteron ne pergjitesi haos. Dashuria eshte nje ndjenje shume e bukur shume e forte qe na ben te ndjehemi mire, por gjithashtu na jep force per te "ecur" ne jete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Wed Jun 10, 2009 6:38 pm

KA SHUME LLOJ DASHURISH LEDI, mos te harrojme edhe dashurine per parate, se shumica ne kohen tone jane bere te luajtur fare kur thua a do qe te fitosh 1 milion ero...... pam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Thu Jun 11, 2009 2:06 am

Parate sigurisht qe luajn nje rol te rendesishem ne jete por nuk jane kryesorja, sepse ka gjera qe nuk mund ti blesh dot me para!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Thu Jun 11, 2009 12:07 pm

patjeter qe ekziston kush nuk beson atehere nuk dashuron por shikon anet sexsuale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
Leona
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 13
Join date : 22/04/2010

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Sun Aug 15, 2010 6:19 pm

Dashuria ekziston ne ēdo vend, dhe ēan detin e deperton ne male.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   Fri Aug 20, 2010 1:16 pm

Sigurishte qe ekziston.Eshte nje nga virtutet me te medhaja qe ka njeriu.
Sipas meje ,pyetja e pare qe duhet te benim, ne lidhje me argumentin Dashuri,eshte : C'eshte Dashuria ?
Epersia e pashoqe e dashurise,keshtu e percakton apostulli Pal,ne letren e tij derguar Korintasve:
Po te flisja gjuhet e njerezve dhe te engjejve,dhe te mos kisha dashuri,do te behesha si nje bronx qe kumbon ose si cimbal qe tingellon.
Edhe sikur te kisha dhuntine e profecise,edhe te dija gjitha misteret dhe mbare shkencen dhe te kisha gjithe besimin sa te luaja nga vendi malet,por te mos kisha dashuri,nuk jam asgje.
Edhe sikur te ndaja gjithe pasurite e mija per te ushqyer te varferit dhe ta jepja trupin tim te digjej,e te mos kisha dashuri,nuk do te me vlente asgje.
Dashuria eshte e durueshme;plot miresi;dashuria nuk ka smire,nuk ve ne dukje,nuk krekoset,nuk sillet ne menyre te pahijshme,nuk kerkon te sajat,nuk pezmatohet,nuk dyshon per keq;nuk gezon per padrejtesine,por gezohet me te verteten,i duron te gjitha,i beson te gjitha,i shpreson te gjitha,e mban ēdo gje.
Dashuria nuk ligshtohet kurre;por profecite shfuqizohen,gjuhet pushojne dhe njohuria do te shfuqizohet,sepse ne njohim pjeserisht dhe profetizojme pjeserisht.
Por kur te vije persosmeria,atehere ajo qe eshte e pjesshme do te shfuqizohet.
Kur isha femije,flisja si femije,mendoja si femije,arsyetoja si femije;kur u bera burre,i flaka gjerat feminore.
Tani ne fakt,ne shohim si ne pasqyre,ne menyre te erret,por athere do te shohim faqe per faqe;tashti njoh pjeserisht,kurse athere do te njoh thelle ashtu sikurse njihem.
Tani ,pra,keto tri gjera mbeten:besimi,shpresa dhe dashuria;por me e madhja nga keto eshte Dashuria.
Perendia eshte dashuri.
T'i duash femijet eshte e lehte,por t'i pranosh ashtu siē jane eshte e veshtire.
Perendia na do ashtu siē jemi dhe perpiqet qe te na ndryshoj,me dashurine tij,per te na bere ashtu siē duhet te jemi.
Pershendetje Agim Shkodra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ne kete bot ekziston dashuria?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ne kete bot ekziston dashuria?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» VIKTORIA XHAKO:PO TA POSTOJ KETE LETER
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog