MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rama, takime me emigrantet per festat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Rama, takime me emigrantet per festat   Mon Dec 01, 2008 6:14 pm

Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar diten e djeshme edhe takime me emigrantet shqiptare ne kryeqytetin grek, Athine. Keto takime jane kryer ne kuader te festave kombetare te muajit Nentor. Keshtu Edi Rama ka zhvilluar edhe nje mbledhje me emigrantet shqiptare qe jetojne dhe punojne ne vendin fqinje ne nje nga pallatet e sportit te kryeqytetit te Greqise. Ne fjalen e tij, kryetari i PS-se, Edi Rama u fokusua ne kontributin e emigranteve ne ekonomine greke dhe ate te Shqiperise, duke qene se te ardhurat e emigranteve jane nje ndihme e madh edhe per ekonomine shqiptare. Nga ana tjeter ne fjalen e tij perpara shqiptareve emigrante, Edi Rama eshte ndalur edhe ne perpjekjet qe duhet te bej ky komunitet i madh per te ruajtur dhe per te zhvilluar me tej edhe vlerat dhe traditat kombetare.

Gazeta Koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Rama, takime me emigrantet per festat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Festat e fundvitit
» TRAGJEDIA E TISĖS - KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHĖS, 23 VJEĒARE
» Pajtim Olluri, 22 vjeēari nga Kosova vritet nė Siri
» Edi Rama Lakuriq
» Bekim Rexhepi: S'Edi Kristaq Rama

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog