MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohen tė dashurit e vajzave tė presidentit Topi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Zbulohen tė dashurit e vajzave tė presidentit Topi   Mon Dec 01, 2008 6:00 pm

Tė jesh fėmija i njeriut mė tė rėndėsishėm tė njė vendi, do tė thotė tė jesh me fat. Ėshtė njė nga ato raste fatlume qė tė kujton pėrrallat me princėr tė kaltėr ku personazhet jetojnė tė lumtur pėrgjithnjė. Ndėrkohė vajzat e presidentit Topi, ishin nė moshėn e adoleshencės kur i jati u zgjodh president i vendit. Natyrisht ishin nė moshėn e duhur pėr tė kuptuar se nė ēfarė realiteti tė ri duhej ta pėrshtasnin jetėn e tyre e cila deri dje ishte si ajo e ēdo bashkėmoshatari tė kryeqytetit. Megjithatė duket se dy vajzat e presidentit, Nada dhe Etida, njėra 23 vjeē dhe tjetra 17 vjeē, nuk kanė dashur tė humbasin rrjedhėn normale tė jetės sė tyre. Ato kanė vijuar me impenjimet normale duke frekuentuar tė njėjtat shkolla, tė njėjtit miq, paēka se tė gjithė tani i shihnin ndryshe. Madje vajzat shihen shpesh nė rrugėt e kryeqytetit duke shėtitur nė kėmbė me miqtė e tyre.Ndėrkohė ato vijojnė tė ndjekin jetėn e natės, njė pasion shumė i zakonshėm ky pėr moshėn e tyre. Por edhe aktivitetet e ndryshme janė pasioni i vajzave, madje shpesh i gjen edhe nė rradhė tė parė nė krah tė prindėrve tė tyre. Kėsaj here vajzat janė parė nė natėn finale tė festivalit “Kėnga Magjike” pa prindėrit e tyre. Motrat ishin ulur larg njėra tjetrės dhe qė tė dyja ishin tė shoqėruara nga dy djem shumė simpatikė. Sipas informacioneve tė miqve tė tyre, djemtė janė tė dashurit e vajzave prej disa kohėsh. Vajza e vogėl Etida ka kohė qė shoqėrohet me djalin e njė sipėrmarrėsi shumė tė njohur nė Tiranė, Luan Bregasit, i cili ka qenė edhe kryetar i dhomės sė tregtisė pėr disa kohė. Ndėrsa vajza e madhe Nada, shoqėrohet me djalin e Gon Papulit edhe ky njė biznesmen e njohur si dhe president i pėrfaqėsisė sė Volsvagenit nė Shqipėri. Tė dyja vajzat thuhet se kanė qenė tė dashuruara me djemtė e lartpėrmendur, kur babai i tyre nuk ishte bėrė akoma president. Nė fillim, kur prozhektorėt u kthyen nga familja presidenciale pėr tė mėsuar ēdo detaj nga jeta e tyre, Topi dhe e shoqja ishin shumė tė vendosur qė tė krijonin njė barrierė mes vajzave tė tyre dhe medias.

Mirėpo kurioziteti pėr tė mėsuar mė shumė, ėshtė i pashmangshėm. Ndėrkohė vajzat kanė vijuar lidhjet e tyre, janė parė tė kapur dorė pėr dore nė publik dhe njė javė mė parė kanė vendosur qė tė dalin haptazi pa e vrarė mendjen pėr fjalėt. Fundja ato janė vajza tė reja dhe kanė tė drejtė tė dashurojnė faqe botės. Ky ka qenė njė tjetėr realitet qė ato nuk ka ndryshuar edhe pse tashmė jetojnė nė njė familje presidenciale, duke mos pranuar asnjė lloj privimi pėr hir tė statusit tė veēantė qė gėzon tashmė familja e tyre.


PanoramaPlus
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Zbulohen tė dashurit e vajzave tė presidentit Topi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajēi - Letėr kėrkesė drejtuar: Presidentit tė Republikės sė Kosoves Znj. Atifete Jahjaga.
» Topi: Integriteti dhe sovraniteti i Kosovės i paprekshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog