MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ushtria dhe policia ushtarake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
JURGENI
Antar i ri
Antar i ri
JURGENI

Numri i postimeve : 17
Join date : 28/06/2008
Age : 35

MesazhTitulli: ushtria dhe policia ushtarake   Sat Nov 22, 2008 7:47 pm

Policia ushtarake i ka tmerruar te rinjte duke i ndjekur neper lokale e neper rruge e duke bere postbllok ne rruge per te shkuar ushtar.
Dega ushtarake e ka listen e emrave se kush duhet te paraqitet per ushtar.
Te dergohen letrat si kan qene me pare qe filan fisteku thirret per ushtar e duhet te paraqitet ne filan repart, ne filan ore, ne filan dite.
Ne qofte se nuk paraqitet do ket ndjekje penale e te behet person i kerkuar.
Nuk ka pune policia ushtarake te ndjeki femijet ne rruge e te luajn si macja me miun.

Tani dicka tjeter!!!
Ky femi kur shkon ne darke ne shtepi e i tregon te atit qe sot me ndoqi policia ushtarake dhe ika me vrape e bera e njeren e tjetren,
perse nuk mblidhen keta njerez e ti thone atyre zoterinjeve: o zoteri cke me femijen time qe e ndjek rrugeve? Ma thirre ti per ushtar e nuk ta dergova? Po ta kesh thirrur e nuk ta dergoj atehere ke te drejte ta ndjekesh e ta dergosh me nje here ne repart per te kryer detyrimin ushtarak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: ushtria dhe policia ushtarake   Sun Nov 23, 2008 4:41 pm

Per fate te keqe keto jane gjera qe te ne ndodhin , per munges organizimi .

Por per fate te mire ne nuk jemi populle ne lufte , dhe kemi nevoj per ushtri . nuki theme se ushtria nuk duhet por jo ne kete mase. ł
sepse ne me ushtri nuk mund te zgjithim asnje gje sepse iku ajo kohe kur luftohej trup me trup .

Pastaj ushtria te ne eshte turtur . Ushtaret nuk kane as kushte e asgje per gjeje .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
ushtria dhe policia ushtarake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Problematika shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog