MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krasniqi braktis boksin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Krasniqi braktis boksin   Mon Nov 17, 2008 5:53 pm

Boksieri kosovar Luan Krasniqi eshte terhequr nga boksi profesionist pas humbjes se djeshme me ukrainasin Aleksander Dimitrenko.
Agjencia e lajmeve “Mia” ka bere te ditur se Krasniqi i cili garonte per Gjermanine, ka hequr dore nga boksi pasi humbi shansin per titullin kampion bote ne peshen e rende te versionit WBO.
Edhe pse ka dominuar ne dy raundet e para, duke e mundur me pike, 36-vjecari nga Juniku eshte terhequr ne raundin e trete pas nje goditjeje te fuqishme ne anen e djathte.
Ai eshte dorezuar duke bere qe fitorja t’i shkonte boksierit ukrainas. Krasniqi ne karrieren e tij te boksit profesionist ka fituar 30 duele, ka humbur tri te tille dhe nje here e ka mbyllur ndeshjen barazim.
Aleksander Dimitrenko, 26 vjec, eshte nje nga boksieret qe premton per karriere te suksesshme. Pas kesaj fitore ai pritet te kerkoje te ndeshet me kampionin e versionit WBO, ukrainasin Vitali Klicko.
Burimi i lajmit: top-channel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Krasniqi braktis boksin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muhabere Krasniqi me kėngė tė re pėr dėshmorin e kombit "Kjani Bela" - Video
» Sabir Krasniqi: Bisedė konkrete me Daut Demakun
» Faik Krasniqi: Kohet e vjetra
» Sefedin Krasniqi:DONIKA QĖ I TĖRBOI ENVERISTĖT , I TRAZOI ZYRTARĖT E QEVERISĖ THAĒI E I ĒMENDI UDB-ashėt
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com