MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HUMOR NE VARGJE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: HUMOR NE VARGJE   Fri Nov 14, 2008 1:00 am

Te shkomi i kavajes
t'djelen kom shku ne plazh
kur te bregu i detit
turinin ta pash

Me trupin si njal
ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syt
o zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
si drane kopliku
po u rrotullojshe
qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do

Po un e di
se ti per mu vdes
dhe un s'te ndahem
o ylli lalit t'vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen nuk ta ha

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet

dallget bejne shkum
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot falemnderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ca ka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: HUMOR NE VARGJE   Fri Nov 14, 2008 1:01 am


qe kur tpashe te koshi plehnave
un me ty rash ne dashni
po kur tpash ty mledh kanoce
thosh ti qeke goce per shpi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
HUMOR NE VARGJE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ramiz Dėrmaku:VARGJE TĖ MBUJTURA ME ZĖRIN E LIRISĖ DHE NDĖRGJEGJEN E KOMBIT
» Musa Jupolli-ĒUN JAJĒI- Vargje zemrash
» Briliana Shaova:Puthja
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog