MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryeprokurorja vizite ne Itali

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kryeprokurorja vizite ne Itali   Wed Nov 05, 2008 3:57 pm

Tirane- Me ftese te komandantit Gjeneral te Guardia di Finanza Itali, Cosimo D'Arrigo, Prokurorja e Pergjithshme, Ina Rama do te zhvilloje nje vizite tre ditore ne shtetin fqinj. Qellimi i kesaj vizite sipas burimeve zyrtare te Prokurorise se Pergjithshme eshte forcimi i metejshme bashkepunimit ne cdo fushe ku operon kjo strukture, si dhe per te goditur krimin ekonomik e financiar. Gjate vizites ne Itali, delegacioni i prokurorise Shqiptare se bashku me perfaqesues te Ministrise se Financave do te takohet me drejtues te larte te Guardia di Finaza. Gjithashtu mesohet se perfaqesuesit e vendit tone do te trajnohen ne lidhje me krimin ekonomik si dhe ate financiar. Sipas burimeve zyrtare nga prokuroria e pergjithshme, kryeprokurorja Ina Rama ka planifikuar vizita ne disa reparte te Guardia di Finaza. Takime jane planifikuar edhe me Gjeneral i CA Nino Di Paulo, e Komandantin e Repartit 2-te te Guardia di Finaza, Gjeneral Brigade Renato Maria Russo. Ne keto reparte, ajo do te vihet ne dijeni me teknikat investigative qe perdoren nga Guardia di Finaza per luften ndaj krimit te organizuar, pastrimin e parave dhe trafiqeve te paligjshme, trajnime keto qe do te jene te vlefshme edhe per prokuroret e vendit tone , per luften kunder krimit financiar.

gazeta koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Kryeprokurorja vizite ne Itali
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!
» Itali, procedurat e reja pėr bashkimin familjar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog