MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqiptarėt mė duhanpirėsit nė Europe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Shqiptarėt mė duhanpirėsit nė Europe   Mon Oct 27, 2008 4:53 pm

Kurba e numrit te duhanpiresve ne vendin tone ka bere qe te shenohet edhe piku i epidemise se duhanpirjes. Nga te dhenat me te fundit te Institutit te Shendetit Publik mesohet se sot Shqiperia krahasohet me vende te botes se trete per sa i takon ketij fenomeni. Specialistet e shendetit publik i bejne thirrje te gjithe qytetareve qe te kritikojne pirjen e duhanit ne ambiente publike, gje e cila ndalohet me ligj. Per kete qellim dje eshte realizuar dita e pare e rihapjes se fushates se madhe, duke u shperndare prane piramides fletushka ne lidhje me demet qe sjell duhani dhe informacione mbi ligjin antiduhan. Por zbatimi i ligjit nuk do te mbetet ketu, pasi hartuesit e tij kane bere gati propozimet per te rritur shkallen e penaliteteve per shkelesit e ligjit antiduhan. Ky i fundit hyri ne fuqi ne shtator te vitit te kaluar. Vetem nje vit me pas, Ministria e Shendetesise deklaroi se kishte deshtuar ne zbatimin e tij, pasi gjobat e vena nga inspektoret e shendetit publik nuk vileshin. Per kete arsye, ata firmosen edhe nje marreveshje bashkepunimi me struktura te tjera pergjegjese, te cilat duhet te garantojne sipas ligjit zbatimin e tij.

koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Shqiptarėt mė duhanpirėsit nė Europe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?
» Niko Stylos: Gjuha e ilirėve - gjuhė e shqiptarėve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog