MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mania per Facebook, sulm i 30-40 vjecareve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Mania per Facebook, sulm i 30-40 vjecareve   Thu Oct 23, 2008 12:43 pm

Nje ‘click’ dhe menjehere behesh me miq te rinj, gjen ish-shoket e shkolles ose ritakon ish dashurin/en.

Fillon dhe ndan pjese te jetes tende me te tjeret, foto dhe video. Dhe kjo behet per t’u ndjere me pak i vetmuar.

Mania per Facebook eshte nje pasion i shpejte i perhapur mes shume njerezve ne bote.

Por sipas nje vezhgimi te kryer ne Itali, vend fqinj i Shqiperise, ata me “te goditurit” nga mania jane 30-40-vjecaret e vetmuar, te cilet pasi bejne bilancin kerkojne arritje te tjera ne jete.

Po cili eshte identikiti i ketyre ‘maniakeve”

Ekspertet kane mundur te rendisin disa karakteristika.

Nostalgjiket- Emocionohen pasi shohin foto te shokeve te shkolles fillore ose te liceut, Kerkojne miqte e se shkuares per te pare se sa jane plakur ata dhe komentojne se bashku kohet e bukura.

E se bashku mallengjehen per kohen e adoleshences duke e mitizuar ate periudhe.

Dashnoret virtuale latine-
Vetedeklarohen si jane ne kerkim te nje partneri/e. Ne profilin e tyre vendosin albume me foto seksi interesante dhe ndonjehere edhe te perpunuara.
Ne fakt grumbullojne dhjetera e dhjetera miq te seksit te kundert me te cilet nisin dhe sillen ne menyre misterioze. E ne fund jane njerez aq te palumtur me parterin dhe behen narciziste .

Zemrat e thyera- Njerez te lodhur nga lidhja e fundit ose qe po perfundon jane ne kerkim te dashurive antike duke mitizuar kujtimet.
Kane pershtypjen se kane humbur ne mes te rruges dicka me vlere te madhe. Pakenaqesia dhe vetmia u qendrojne perkrah.

Te pakenaqurit- Keta jane grupi i te palumturve edhe pse kane nje familje, femije dhe ne shumicen e rasteve jane gra.
Nuk arrijne te gjejne kohe per endrra dhe romanticizmin dhe ate pakez aventure vrapojne ta gjejne ne Facebook.

Ata te reklamave-
Jane pak a shume te famshem, politikane, kampione sporti, aktore. Rendin ne Facebook per ta perdorur ate si vend ku mund te reklamohen.

Te maskuarit- Eshte edhe nje pjese e njerezve te cilet veshin masken virtuale dhe hiqen sikur jane te famshem. Publikojne foto dhe tregojne per momente te ndryshme.
Jane njerez te vetmuar dhe kerkojne vemendje dhe besueshmeri ne boten virtuale.

topchannel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Mania per Facebook, sulm i 30-40 vjecareve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog