MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm Empty
MesazhTitulli: BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm   BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm Icon_minitimeWed Aug 06, 2008 12:17 am

BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm Eu_76610Bruksel- Ministrat e Brendshėm tė Bashkimit Evropian kanė rėnė dakord pėr rregulla tė pėrbashkėta pėr dėbimin e imigrantėve

Bruksel- Ministrat e Brendshėm tė Bashkimit Evropian kanė rėnė dakord pėr rregulla tė pėrbashkėta pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm dhe vizitorėve me viza tė skaduara nga organizata me 27 anėtarė. Sipas marrėveshjes qė arrihet pas afro tre vjetėsh negociatash imigrantėt e paligjshėm nuk mund tė mbahen mė shumė se 18 muaj para se tė dėrgohen nė vendin e tyre. Gjatė kohės sė ndalimit, imigrantėve do t’u jepet mundėsia nė disa raste qė tė kenė kėshillim ligjor falas, si edhe veshje tė nevojshme, kujdes shėndetėsor dhe strehim. Sipas ligjit, do tė jenė vetė vendet qė do tė vendosin nėse imigrantėt kualifikohen pėr ndihmė ligjore kur tė apelojnė urdhrin e dėbimit. Vendet e Bashkimit Evropian i hartuan rregullat e reja duke iu pėrgjigjur shqetėsimeve tė votuesve pėr imigracionin nga Afrika dhe Azia. Parlamenti Evropian pritet tė votojė pėr kėto rregulla kėtė muaj.

gazeta zeri i popullit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
BE: Politika tė reja pėr dėbimin e imigrantėve tė paligjshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions