MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje: Plagosen mes njeri-tjetrit polici i burgjeve dhe 22-vjecari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Lushnje: Plagosen mes njeri-tjetrit polici i burgjeve dhe 22-vjecari Empty
MesazhTitulli: Lushnje: Plagosen mes njeri-tjetrit polici i burgjeve dhe 22-vjecari   Lushnje: Plagosen mes njeri-tjetrit polici i burgjeve dhe 22-vjecari Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 12:45 pm

Lushnje - Plagosje e dyfishte eshte shenuar mbreme ne qytetin e Lushnjes. Nje punonjes policie i burgut te Rrogozhines, pasi eshte plagosur me thike, ka kundervepruar, duke plagosur me pistoleten e tij kundershtarin. Ky i fundit, nje djale 22 vjec, i cili kete vit ka perfunduar shkollen e mesme fetare per hoxhe ne Turqi. Ngjarja ka ndodhur ne qender te qytetit, rreth ores 19:50 minuta. Sipas burimeve policore, mesohet se te dy autoret jane nen masen e arrestit, ndersa ishin ne spitalin civil te qytetit per te marre mjekime. Nga te njejta burime behet e ditur se polici Fredi Hajderi, 34 vjec, banor i lagjes "Kadri Qystri", ne Lushnje ka debatuar me 22-vjecarin Sonaid Dervishi, edhe ky banor i Lushnjes. Debati i tyre ka shkuar deri ne konfrontim fizik. Burimet policore tregojne se Dervishi ka marre nje arme te ftohte thike dhe ja ka ngulur Fredi Hajdarit. Ky i fundit, i gjakosur nga plaget e marra, nuk ka ngurruar dhe ka nxjerre pistoleten, qe mbante ne brez, si shkak i punes qe kishte dhe ka qelluar ne drejtim te autorit, dhe e plagosi.

Kalimtare te rastesishem dhe te afert te te dy te plagosurve kane nderhyre per te parandaluar degjenerimin e situates, por gjithcka ka qene e kote. Pas plagosjes, te dy autoret jane transportuar drejt spitalit te qytetit. Burimet spitalore thone se gjendja e Sonaid Dervishit eshte me e rende, pasi ai ka marre plumb ne trup. Por policia ka bere ndalimin e te dy autoreve ne mjediset e spitalit.

Nderkohe qe mesojme se policia po mban ne mbikeqyrje edhe te afermit e te dy paleve te perfshira ne konflikt, si shkak i pranise se tyre ne spital. Ndaj te dy autoreve eshte prere flete arresti, edhe pse ata gjenden te plagosur.
gazeta koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: Plagosen mes njeri-tjetrit polici i burgjeve dhe 22-vjecari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions