MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Poezi dashurie   Wed May 21, 2008 3:38 pm

Vdekje Per Dashurine!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avantur
Une su pendova aspak

qe per ty humba rinine
tani kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed May 21, 2008 3:46 pm

o niko kush e ka bo kte poezine? sa i djegur ai djali i poezise Sad i shkreti. ishalla nuk je ti autori se gjynaf na kpute telat Sleep (e bukur si poezi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jun 18, 2008 10:03 pm

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jun 18, 2008 10:04 pm

per ne ska pyetje ska as pergjigje vazhdo
si me par dhe njeher zemra dot digjet
vetem lute zotin te ti fale gabimet
se ne boten tjeter i fillon gjykimet
atje llogarit ke me i dhen vet
nese me kerkon mua kurr sme mem gjet
une do te jetoj ne nje jete te bekuar
se kurr ne kete bote askend se kam tradhtuar
sikur ma bore mua atje ke me gjet
me rende se mua do e kalosh ate jete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jun 18, 2008 10:05 pm

Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

I lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje
zemer nga kombesia
Jam SHQIPTAR ne LIEBE

Sjam ""TRADHTAR""
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Tue Jul 22, 2008 12:39 pm

]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Tue Jul 22, 2008 12:42 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Tue Jul 22, 2008 12:59 pm

shume te bukura keto Niko Smile

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jul 23, 2008 2:26 pm

komplimentat e mia..
er-cami lushnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jul 23, 2008 2:32 pm


er-cami lushnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: O zemer e mjere   Thu Nov 06, 2008 6:26 pm

O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
evis
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 5
Join date : 27/06/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sun Nov 16, 2008 3:25 am

o vlla e hapa kte poezi se mu duk dashurie por vetem vdekje,vdekje,vdiqa nuk preken vajzat me vdekje o mik...por gje nonji me te bukur qe tja flej (te pakten kshu e mendoj un)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tony
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 1
Join date : 26/05/2008

MesazhTitulli: nje dite   Fri Feb 13, 2009 10:20 pm

d o vije nje dite kur ne at qytet te vjeter do takohemi perseri
se di a do tme njohesh ndoshta s do t njoh as un ty
ndoshta do shikohemi me habi ndoshta edhe lot do na mbushen kta sy
do na kujtohen ditet kur ne ishim bashk dikur
apo do te behemi sikur su njohem kurr
por gjitha keto me nuk kan rendesi
ti jeton pa mua e un jetoj pa ty `` por sa jemi t lumtur `` kete vetem Zoti e di:(
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sat Feb 14, 2009 12:40 am

tony shkruajti:
d o vije nje dite kur ne at qytet te vjeter do takohemi perseri
se di a do tme njohesh ndoshta s do t njoh as un ty
ndoshta do shikohemi me habi ndoshta edhe lot do na mbushen kta sy
do na kujtohen ditet kur ne ishim bashk dikur
apo do te behemi sikur su njohem kurr
por gjitha keto me nuk kan rendesi
ti jeton pa mua e un jetoj pa ty `` por sa jemi t lumtur `` kete vetem Zoti e di:(

E bukur kjo e jotja !!! E ngjashme kjo e imja Wink


U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sat Feb 14, 2009 12:57 am

Do tė puth ėmbėl
qė gjatė tė mė kujtosh
nėse ndonjė herė largohesh
pėrsėri tė mė kėrkosh

Ti mė bėn akull
ti mė bėn zjarr
ti po mė mbyt
ti po mė ngjall

Kur bisedoj me ty
krejt i harrojė
pa ty nuk vdes
as s'mund tė jetoj

Pse tė dua kaq shumė
unė as vetė se di
ndoshta me kanė dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotė
ai qė e ka provuar
mė nuk e duron dot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sat Feb 14, 2009 1:29 am

Kjo eshte nje nga videot qe me pelqen me shume, ne vecanti fjalet.Degjojeni deri ne fund dhe me thoni mendimin tuaj.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sat Feb 14, 2009 6:18 pm

wooow

pa fjale silent

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
bruna
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 1
Join date : 24/08/2009

MesazhTitulli: SA I DJEGUR PER DASHURIN MOR DJAL,,,,,POR PRAP POEZIT I PASKE SHUM TE BUKURA   Mon Aug 24, 2009 11:50 pm

NIKO shkruajti:
]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Engjellusha
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 44
Join date : 29/08/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Sat Aug 29, 2009 10:34 pm

Ne qiell sonte s;ka yje nata i ka fshehur
Qielli eshte merzitur eshte bere si i dehur
Edhe une bashkohem me te
Qe te dy qajm ne fshehtesi
Ti kerko femra me te bukura se une
E une te kerkoj vetem ty

Nese ne dasmen tende bije shi
Dije se jane lotet e mallit qe pikojn per ty
Nese ne dasmen tende shkrep nje rrufe
Dije se nje mallkim nga une e ke

U thane gjethet e kesaj stine dhe rane para meje
Por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje
Edhe boten te ma falin une prap do te dua
Kur e di se dora jote do mban nje unaz te huaj

SINQERITETI NE DASHURI

Aty ku skrep nje dashuri e vertet
Hapet nje vullkan i pashuar perjete
Si dy zogj te bukur jemi ne te dy
Kush po ti merr mendet asvete nuk e di
Atje te nje lum ku ka lule shume
Kur te jesh ne gjume vi dhe te puthi une
Ndoshta e teprova por s'ka rendesi
Te gjitha po i shkruaj vetem e vetem per ty

Une vuaj per ty dhe ti asgje
Une fali dashuri per ty ti nuk e qmon
Une fali jete per ty e ty nuk te mjafton
Andaj te them largohu se ti nuk e meriton

Lotet qeme pikojn zemra me coptohet
Enderoj te kaluaren qe tani me kujtohet
Me forc te fundit tani po te shkruaj
Te them Lamtumir edhe ti me thuaj

LAMTUMIR PER GJITHMON
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog