MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Letra dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Letra dashurie   Wed May 21, 2008 3:31 pm

Se shpejti te ti do te vij

Ti mbyll syt dhe nje her te pushoj qastin kur te thash lamtumire kurr mos ta kujtoj , menyren se si u ndame fjalet te cilat njeri tjetrit ia tham.Sdua te kujtoj kur nga duart e mia rreshqitje e une e padobishme ate qast smund te beja asgje per ty.

Perveq maleve te larta dhe tmerruese askush nuk degjonte zerin tim ne ate kasolle te hekurt.E godisja porten me sa kisha fuqi por e kote nuk hapej dhe kthehesha prap tek ty te shihja duke me ikur po pa deshiren tende ..me ze te mekur shqiptoje "mos me ler ... mos me ler" Cmendesha , qaja me sa kisha fuqi duke shpresuar qe vaji im do te mbante ne jete edhe ca qaste ..

Nje mrekulli i lutesha zotit te ndodhte te hapej ajo der e mallkuar qe te gjeja shpetim per ty ..Si valle askush sdegjonte vajin tim goditjet e mia ...derisa une te shihja duke u munduar per jet, fryma me ndalej zemra ndalonte se rrahuri dhe kembet ndalonin hovin dhe diqka me shtrengonte ne kraheror ,ndersa admiroja se si luftoje per te jetuar kunder me te keqes VDEKJES .Por qdo gje ishte e kote skishte shpetim ishte shkruar qe me par te vdisje ne ate kasolle mallkimi duke me thene :"po vdes, me vete po marrr mallkimin per te dyt, po zgjedh vdekjen e ti shpeto dhe jeto tregoj botes kush je....te dua edhe ne varrr...mos me harro .."Fjalet e fundit ishin keto qe me the mua e me le ne ket bote te jetoj me ndjenje faji qe ste shpetova dote .Kjo ishte me e pakta qe per ty duhej te beja tani .Ne momentet kur une deshiroja vdekja te me merrte ti me shpetove dhe "gjithqka"me dhe por prap mi more te gjitha ne varr.Dua ti tregoj botes se qfar njeriu ishe dhe qfar ke bere per ta ... tu tregoj se qfar vlera kan humbur duke mos ditur te qmojne ate qe ti kishe ,ata te moren me te shtrejten JETEN duke te mbyllur ne humneren e harreses.....


Shiko nga lindja se se shpejti tek ti do vi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Wed May 21, 2008 3:35 pm

Te kerkoj
I zhgenyer nga jeta sot perseri te kerkoj, me shum se kurr sot te dashuroj, e gjat me duket dita pa ty e gjat ?sht? edhe nata mendoj se te humba edhe pse kurr ste pata. Sa mall qe ndjej tash kur pran nuk te kam te gjith mendojn por une i lumter sjam. sa ka rendesi te qeshe te kendoj kur nuk e fitoj ate qe me se shumti e deshiroj. U ben shum vite plot vuajtje dhe pikllim te prita ty te me kthesh dashurin, vertet ?shte e gjat kjo koh per mua, po ti fal te gjitha po me the te dua, mos me mundo me shum perpiqu te me kuptosh, pergjigjen ma thuaj vargjet kur ti lexosh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Wed May 21, 2008 3:35 pm

Per ty

per ty.je strukur ne thellseni e shpirtit tim ne trupin tim jemi bere nje ne enderr je pran buzeve te mia pse dashuria ime te ndodhi tere kjo,per ty do te beja gjdo gje do te hyja ne zjarr do te vdisja.tretem ne mednime te hutuaara e mendja ime gjen prehjen kur te kojton ty.sa te pa qelluara jan pytjet qe ja bej vetes a thua a me do?e lehtas rrjedhin lotet vertete te dua pse nuk me kupton, po shkruaj me tere forcen time TE DESHTA TE DUA DHE DO TE TE DUA GJITHMONE, edhe pse me trup do ti takoj tjeteres shpirti im so te takoj vetem ty,do te jesh pjes e pa ndashme e jetes time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushojn dhemjete zemres lotete e e derdhur per tye,ateher do to takoj vetem zotit?shpresoj te me fal per mekatet qe ja bera vetese duke te dashur ty me shum se veten ahh si kur te jemi bashke e mos te mendojme per vdekjen vetem per ty vetem per ty f
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Wed May 21, 2008 3:48 pm

Per ty po derdhi lotė

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 32

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Thu May 29, 2008 7:51 pm

Leter Dashurie...

--------------------------------------------------------------------------------

nje leter e NICHOLAS SPARKS
E dashura ime,

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Tue Jul 01, 2008 12:39 am

Sa Mall Kam Per Ty..

Sa me merr malli per zerin tend,puthjen per nate te mire te cilen nuk do ta shijoj me kurr...sa mall kam per pranine tende,frymen e ngrohte qe e sillje ne shtepi...sa mall kam per ta pare edhe njehere fytyren e dashur,edhe po te jete kjo e fundit qe do ta beja ne jeten time e kisha pranu me shume deshire...me mungon shume,shume nuk dij qfar ti bej tere ketij malli qe po me shtyp ne shpirt...

lot te ngrohte qe me rrjedhin prej syve prej dites qe nuk te kam pa vetem sa ma shtojne ma shume deshiren per me te pa e me fol te pakten nje fjale me ty,mirepo e dij se po kerkoj teper dhe diqka te parealizueshme...me dhemb shpirti i djegur per ty kur e mendoj se nuk pata mundesine te pershendetem me ty e te them ma te madhen fjale...ma BEJ HALLALL PER GJITHQKA...TE DUA SHUME...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Tue Jul 01, 2008 12:45 am

...ndoshta ne keto momente ndodhesh larg meje ne shtratin tend, duke dremitur dhe enderruar ato deshira qe ndodhen ne thellesi te zemres tende. Ndersa une ne dhomen time duke hedhur mbi kete flete te bardhe disa copeza mendimesh dhe ndjenjash qe ndodhen brenda meje.....
Ndihem i trishtuar, mungesa jote me vret shume, largesia jote me ben te ndihem bosh dhe ti ndodhesh larg, nuk je prane meje te mbushesh kete boshllek me perqafimet e tua..... Me mungon cdo gje e jotja, mbi te gjitha me mungon ti, qe je gjeja me e shtrenjte per mua dhe nuk do te doja te humbisja kurre.
Brenda meje eshte krijuar nje lemsh i madh nga i cili nuk po dal dot.
Dita dites ndihem e vetmuar, buzeqeshja me eshte shuar ne fytyre. Kerkoj te flas me ty, te te tregoj kete trishtim qe kam brenda meje. Por ato te pakta here qe ndodhem prane teje, stepem, paralizohem, nuk arrij dot te flas, vetem te perqafoj, te shtrengoj fort prane vetes sime dhe te puth me mall.
Kjo largesi me vret shume, gjithashtu me vret edhe heshtja jote. Me duket vetja sikur per ty nuk jam asgje, ndoshta eshte thjesht nje mendin i imi.
Ndoshta nje dite do te arrish ta lexosh kete shkrim qe kam bere per ty, ose sdo ta lexosh kurre, por do te doja qe te dije se " Te dua" me shume se cdo gje ne kete bote, dhe nuk do te doja te humbisja kurre, kurre...... se ti per mua je gjithcka, je jeta ime, je frymemarja pa te cilen nuk jetoj dot.....


Edituar pėr herė tė fundit nga NIKO nė Tue Jul 01, 2008 12:55 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   Tue Jul 01, 2008 12:48 am

kjo ketu siper me hyn ne pune Laughing

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Letra dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Letra dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skender Korēa: Trajektore dashurie
» Ora e dashurisė
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK - TAK - E DASHURIE
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog