MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė Empty
MesazhTitulli: Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė   Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė Icon_minitimeTue Jul 22, 2008 10:33 am

Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė Zjarre10Lushnje- Brenda kėsaj jave nė Lushnje janė shfaqur 17 vatra zjarri, ku llogariten mbi 70 hektarė tė djegur, midis hamulloreve, kanaleve me lėndė tė thata edhe shumė drufrutorė si ullinj, mollė etj.

Eksperti i zjarreve dhe shpėtimit Loni Boēi thotė ze zjarret e kėtij viti kanė qene tė shumtė nė numėr, ku janė rrezikuar banesa dhe qendra tė banuara. Disa zjarre kanė rėnė ne fshatin Gur e Sulzotaj, ku falė ndėrhyrjes sė shpejtė tė zjarrfikėsve dhe ndihmės qė kanė dhėnė banorėt me mjete rrethanore nuk ka pasur viktima nė njerėz.

Po keshtu nė fshatin Thanasaj, zjarri dogji mbi 100 trarė nė linjėn hekurudhore Lushnje-Rrogozhinė, nė vendin e quajtur “Qafa e Sokolit”, duke mos lejuar qarkullimin e trenite udhetareve per disa kohė.

Nė Krutjen e Sipėrme zjarri pėrfshiu njė zonė tė terė, por per fat tė mire flakėt u izoluan pas ndėrhyrjes. Vatra mė e fundit ka qenė ajo nė Pluk, kubrenda pak minutash u dogj njė sipėrfaqe prej njė hektar dhe vetėm evakuimi i banorėve bėri qė tė mos kishte viktima nė njerėz.

Policia ka ndaluar katėr vetė tė dyshuar si zjarrevenės, dy prej te cileve janė nga komuna e Krutjes.


Gazeta Shekulli

_________________
Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Bilanci nė Lushnje, 17 vatra zjarri nė njė javė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions