MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!   Fri Jul 18, 2008 7:37 pm
Ky kuiz i atribuohet Ajnshtajnit. Ai e pėrsėriste se 98% e
njerėzve nuk do tė arrinin ta zgjidhnin atė. Doni ta provoni
edhe ju kėtė sfidė? Mjafton pak durim e pak logjikė e ftohtė…


Nė njė rrugė ndodhen 5 shtėpi me 5 ngjyra tė ndryshme. Nė secilėn
shtėpi jeton njė person me kombėsi tė ndryshme. Secili prej tyre pi
njė pije tė ndryshme, pėrdor cigare tė ndryshme dhe ka njė kafshė
shtėpiake tė ndryshme. Ndėr tė tjera:
- Anglezi jeton nė shtėpinė e kuqe.
- Suedezi ka njė qen.
- Danezi pi ēaj.
- Shtėpia e gjelbėr ndodhet nė tė majtė tė shtėpisė sė bardhė.
- I zoti i shtėpisė sė gjelbėr pi kafe.
- Zotnia qė pi cigare Pall Mall ka dy kanarina.
- I zoti i shtėpisė sė verdhė pi cigare Dunhill.
- Zotnia qė banon nė shtėpinė e mesit pi qumėsht.
- Norvegjezi jeton nė shtėpinė e parė.
- Zotnia qė pi duhan Blends me llullė jeton nė krah tė atij qė ka njė
mace.
- I zoti i kalit jeton nė krah tė atij qė pi cigare Dunhill
- Zotnia qė pi cigare Bluemasters pi birrė.
- Gjermani pi cigare Prince.
- Norvegjezi jeton pranė shtėpisė blu.
- Zotnia qė pi duhan Blends jeton pranė atij qė pi ujė.
Pyetja ėshtė: Kush e ka peshkun e kuq?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!   Fri Aug 29, 2008 12:39 am

une jam ke ai 98% pa dyshim...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!   Thu Feb 12, 2009 12:43 am

Gjermani eka peshkun e kuq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!   Fri Feb 13, 2009 4:07 pm

Dua t'ju them dhe une nje kuiz, kush e gjen?

Eshte nje dhom e cila ka nje llambe, dhe jashte dhomes ka kater celsa. Mund ti hapni dhe ti mbyllni celsat sa here te doni, dhe kur te hyni brenda ne dhome duhet te gjeni se cili eshte ai cels qe ndes llamben, por pa dal jasht dhomes.Vetem nje celes e ndes llamben.

(Celsat mund ti mbyllni dhe ti hapni sa her te doni kur jeni jashte, dhe lamben mund ta prekni ta thyeni te beni cte doni kur jeni brenda ne dhome. )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kuizi Ekstrem i Ajnshtajnit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adem Zaplluzha:BAJRAKTARĖT E VATANIT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog