MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues Empty
MesazhTitulli: Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues   Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues Icon_minitimeSat Jul 12, 2008 1:17 pm

Zjarri ka rėnė gjatė natės, duke i gjetur tė papėrgatitur pushuesit. "U tmerruam. Kemi rreth 2 javė qė jemi vendosur me ēadra mes pyllit se nuk kemi mundėsi tė paguajmė kabina apo dhoma hoteli. Tymi na mbuloi dhe nuk po shihnim mė". Vetė banorėt i janė bashkuar forcave zjarrfikėse nė shuarjen e flakėve. Nė orėt e para tė mėngjesit familjarėt kanė gjetur dhe njėri-tjetrin, pasi fėmijė e tė moshuar ishin shpėrndarė nėpėr pyll. Dyshohet se zjarrvėnėsit janė vetė pushuesit, nga pakujdesia. Ndėrkohė, qė zjarr i qėllimshėm ėshtė cilėsuar ai nė fshatin Xenė tė Divjakės, ku rreth 25 hektarė kanė marrė flakė. Angazhimi i banorėve me forcat zjarrfikėse ka qenė efikas nė vatrat e zjarrit nė Fier, ndėrsa nė Gjinaj tė Hasit prej orėsh nuk duket se do tė ketė shuarje tė tyre. Si pasojė e terrenit tė vėshtirė, flakėt e nisura prej pasdites sė tė enjtes kanė vazhduar dhe dje.
Deri tani mė i prekur nga pasojat e zjarreve ėshtė Qarku i Beratit. Dy vatra tė reja u shėnuan dje, duke pėrfshirė kurorėn me pisha nė malin e Goricės dhe fshatin Kozare nė Kuēovė. Rreth 3 mijė hektarė me pusha rezultojnė tė shkrumbuara.

Gazeta panorama

_________________
Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Myzeqeja mbulohet nga flakėt, rrezikohen ēadrat me pushues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions