MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barsaleta!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Tue Dec 23, 2008 7:28 pm

Ishin mbledhur te gjithe kafshet e pyllit se ju kish mbaruar ushqimi
del ariu dhe thote:Vllezer e motra ushqim skemi do e bejme me llotari
kujt ti bjere llotaria do shkoi tek pylli tjeter te mare ushqim.
Edhe hidhet llotaria,[bingo] na i bie breshkes.Thote breshka: pa problem shkoj une,
edhe niset breshka me vrap.Kaluan 1,2,3,4 vjet dhe breshka spo dukej fare,
disa kafshe ngordhen disa mbanin diete nga e keqia,kur shikojne tek nje shkurre qe po
leviste,eeeeeee gjithe pylli ne feste erdhiiiiiii breshkaaaaaaaaaa erdhi
breshkaaaaa urraaaaaaaa kur nxjerr koken breshka e ju thot: ore do rini urte
ju apo te kthehem mbrapa mos vete fare.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Wed Jan 14, 2009 7:29 pm

Nje grua e re shkon tek fallxhori:

- Pese vjet me pare - i thote - erdha dhe u konsultova tek ti. Atehere me the se do te kem nje burre edhe pese femije.

- E cfare ndodhi?- e pyeti fallxhori.

- Ajo qe the u vertetua: kam pese femije! Tani dua ta di se kur do te kem burre?!Nje grua e moshuar i afrohet policit te komunikacionit dhe e pyet:

- Ju lutem, mund te me tregoni se cila rruge me shpie me se shpejti deri ne spital?

- Kalo neper kete shesh symbyllazi dhe do te jesh atje brenda pese minutave.More, Hasan, i ke premtuar gruas tende se nuk do t`i shkosh ne shtepi i dehur?

-Posi jo more, madje po e mbaj premtimin: Sot behen dhjete dite qe une nuk shkel fare ne shtepi.Dentisti i thoshte pacientes: -Zonje hapeni gojen ju lutem!

Faleminderit, - ia kthen pacientja.

Perse me falenderoni?- e pyet dentisti

Sepse shoqi im me thote gjithmone "Mbylle gojen!"- i pergjigjet pacientja.Ai kerkoi te me puthte, ndersa une i futem nje shuplake te mire, por ai vazhdonte prape... - Dhe ti cfare bere? - c`te beja, i thashe se nuk dua te shikoj surratin. -Po ai? -Fiku driten...Deshiroja te dija - i tha nje nxenese bukuroshe instruktorit te saj - eshte e mundur qe nje shofer te puthe pasagjeren ndersa eshte duke ngare makinen?

Kjo eshte nje pyetje qe e kane bere shume vete - i thote instruktori - dhe aplikimi i saj do te jete objekti i mesimit tone te pare!Vajten dy shqiptare ne Amerike. Te dy u vendosen me shtepi balle per balle njeri-tjetrit dhe mengjes per mengjes dalin ne dritare dhe ia fusin muhabetit. Vazhdon ky avaz deri sa nje nga fqinjet u ankua dhe u tha se cfare benin keshtu mengjes per mengjes se i nxirrnin gjumin. Pse nuk flisni ne telefon dhe na leni rehat- i thote ajo. Te nesermen njeri nga shqiptaret i bie telefonit dhe i thote tjetrit - miremengjes, dil pak te dritarja te bejme muhabet.Sa kohe i duhen nje polici per te shkruar "Gezuar ditelindjen" mbi nje torte?

- Dy ore e nje minute...

- Nje minute per te shkruar gezuar ditelindjen dhe dy ore per te pastruar makinen e shkrimit.Nje dite nje polic ndalon nje makine dhe i nevrikosur se nuk arriti te gjente gabimin me te vogel per ta gjobitur, i thote shoferit:

-Cfare ke ne bagazh?

-Asgje zoti polic, vec nje makine llogaritese.

-Hape bagazhin te shohim!

E hapen bagazhin dhe cfare te shohesh, aty kishte nje kallash, dhe polici i drejtohet perseri shoferit:

-Po ti me ke tallesh?

-Jo z. polic nuk po tallem - i thote shoferi.

-Po ti me the se ke nje makine llogaritese, ndersa ketu kemi nje kallash?!

-Epo z. polic ne me kete i bejme llogarite (lajme hesapet).

Marre nga: Koha Jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon Feb 16, 2009 2:41 am

Pyet mesuesja nxenesit:
Nese dikush nga ju e konsideron veten budalla,le te ngritet ne kembe.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetesi relative, ne kembe ngritet Toni.
Mesuesja habitet.Ćƒā€š Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.
Mesuesja e pyeti: Cka toni? ti veten e konsideron budalla?
Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetem ty te ngritur ne kembe!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Feb 19, 2009 12:49 pm

Disa djem, po gacmonin nje
vajzė, e cila kishte veshė ēorape me kallep bakllava. Por kjo ishte e
perditshme. Fjalet ishin: 'ēdo te hame sonte bakllava!...'
Mirepo vajza u merzit pėr ēdo dite, i njejti avaz. Njė dite kur djemte
po i thoshin 'ēdo te hame sonte bakllava', ajo kthehet e u thote:
- Po mire mor ēuna vetem tek bakllavaja ju rri mendja?
Djemte: - Po.
Vajza: - Ēfare budadhenjsh?
Djemte: - Pse?...
Vajza: - Se po tė ngjiteni me lart do hanit kadaif...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Feb 19, 2009 12:51 pm

Mendimi i njejte

"Nje
mbremje vone nje grua bashke me te bijen e vogel presin te shqetesuara
burrin dhe babin, i cili nuk ishte kthyer ende ne shtepi.
Vajza
e vogel i thote se emes: "Mami, po sikur babi te kete shkuar me ndonje
grua tjeter?" E ema i pergjigjet: "Pse te shkon mendja per keq moj
shpirt i mamit! Babin mund ta kete shtypur ndonje makine..."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Feb 19, 2009 12:52 pm

Nano ne Kinė

Shkoi Fatos Nano per vizite ne Kine dhe kinezet e pyeten se sa banor I ka Shqiperia.
- Ai tha: 3 milion e fjuu…
- Po pse nuk keni ardhe krejt te rrime pak?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Feb 19, 2009 12:53 pm

Autobusi
- Takohen dy shoqe ne autobus.
- A je martu? E pyet shoqja shoqen!
- Jo!
- E cka po pret?
- Autobusin !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 35
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Feb 19, 2009 12:56 pm

Refugjati ....


Nje burre ne Berlin mendoi se kishte nevoje te shkonte te rrefehej. Shkon ne kishe dhe gjunjezohet para priftit.
-Ate -i thote- une kam bere mekat.
-Cfare ke bere biri im - i thote prifti
-Kur ishte lufta e dyte boterore kisha fshehur nje rrefugjat ne shtepine time.
-Ai nuk eshte mekat biri im - i thote prifti
-Por e kam bere te me paguaj per qendresen ne shtepi
-Nuk mund te them se ke bere mire por eshte gje qe falet- i thote prifti-sepse e ke bere me mendim te mire
-Ate kam edhe nje pyetje-thote burri
-C'fare eshte biri im- pergjigjet prifti
-A duhet ti tregoj se ka mbaruar lufta?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Apr 11, 2009 2:48 am

Ajo - I dashur, c'do te thote "perche" ne italisht?
Ai - Pse...
Ajo - Jo mo kot, per ta dit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri May 29, 2009 12:50 am

Si e propozojnė partneren studentėt e degėve tė ndryshme?


Letėrsia
E dashur, te dua!!! Unė u linda pėr ty, ti u linde pėr mua. Ky zjarr qė ma djeg shpirtin me mohimin tėnd do mė hedhė nė rrethin e nėntė te Ferrit, kurse pohimi yt, qoftė edhe i heshtur do mė bėnte zot tė plotfuqishėm nė Parajsėn e Dante Aligerit.

Inxhinieria
Fytyra jote e bukur mė kujton fasadėn e hotel Tiranės, ndėrsa flokėt e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurisė sime duke u rrotulluar nė kėtė burme pa fund, nga kontakti lind shkėndija ndjenjash. Dashuromė qė unė si ēeliku, e ti si betoni, tė kthehemi nė betonarme!

Mjekėsia
Simptomat e sėmundjes “dashuri” i njoha qė kur linda dhe s’ka ilaē tjetėr pėrveēse tė mė dashurosh! Truri s’i mban dot ndjenjat e mia, tė dua klith zemra, dėgjo si qan mėlēia...

Matematika
Integrali i ndjenjave tė mia nė kufijtė nga unė te ti ėshtė i barabartė me termin shumėdomethėnės “dashuri”. Rrethuar nga padurimi, mė shikon e tė shikoj, nė bazė tė teoremės sė dy policėve, tė dashuroj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Alipasha
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 14
Join date : 20/06/2009

MesazhTitulli: Barsaleta   Mon Jul 06, 2009 6:42 pm

A: - Pse zezaket i kane shputat e duarve dhe te kembeve te bardha?
B: - Sepse kur i kane ngjyrosur i kane patur shputat e duarve te mbeshtetura ne mur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Jan 14, 2010 4:59 pm

Gratė e ministrave


Gratė e dy ministrave tė rinj, po pinin kafe te “Sheratoni” dhe po ankoheshin pėr problemet e tyre. Njėra prej tyre tha:
-Paratė qė merr burri im nuk mjaftojnė asnjėherė, nuk di si do ia dal mbanė!...
E dyta i mban ison:
-Ideale do tė ishte tė gjeje njė tė dashur qė tė tė jepte dy milionė lekė nė muaj.
E para ia kthen:
-Po, posi, po ku ta gjej se?!
-Epo e njėjta gjė ėshtė edhe po tė kesh dy tė dashur qė tė tė japin nga 1 milionė – ia kthen shoqja.
E para thotė:
-Tė them tė vėrtetėn, edhe 4 tė dashur me nga 500 mijė lekė secili nė muaj, nuk do tė ishin keq.
Nė kėtė ēast ndėrhyn njė plak qė ishte ulur aty pranė dy grave dhe po dėgjonte bisedėn:
-Dėgjoni ēupa, kur tė arrini nė 20-30 mijė lekė pėr njė tė dashur, mua mė keni kėtu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Thu Jan 14, 2010 5:02 pm

Miqtė


Pas njė miqėsie shumė tė gjatė, njė ditė miku e pyet mikun:
- Mė thuaj sinqerisht miku im, a ke fjetur ndonjėherė me gruan time?
Ky i hidhėruar mbrohet:
- Si mund ta mendosh kėtė, kurrė nuk e kam bėrė njė gjė tė tillė!
- Gabon, gabon, miku im. Do tė shohėsh, e imja ėshtė mė e mirė se e jotja!

Mė vonė
Pyet Artani drejtorin e njė firme:
- Sa mund tė fitoj nėse punėsohem tek ju?
Drejtori:
- Nė fillim 200 euro, mė vonė deri nė 500 euro.
Artani:
- Mirė shumė, atėherė po vij mė vonė!

Shpirti
I troket Hysenit vdekja nė derė:
- Kam ardhur pėr shpirtin tėnd.
Hyseni kthehet, dhe bėrtet:
- Mira, shpirt, po tė kėrkon dikush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barsaleta!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs