MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barsaleta!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Barsaleta!   Mon May 19, 2008 1:32 am

mami mirit

Ne nje shkolle vjen inspektori i arsimit dhe hyn per kontroll ne klasen e katert fillore ne oren e gjuhes shqipe. Pasi hyri u beri nje pyetje nxenesve. Kush me formon nje fjali me emrin mami? Ngriten duart femijet dhe inspektori shkon e pyet nxenesin me te dobet, mesuesja po priste me ankth pergjigjjen. Nxenesi tha:
-Mami i Mirit eshte prostitute.
Mesuesja ngriu, inspektori i tha shume mire ulu. Ne pushim shkon inspektori dhe e pyet nxenesin qe u pergjigj. Ku e ka shtepine mami i Mirit?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon May 19, 2008 1:35 am

policat

Dy polica po ecnin ne nje rrug.Ne nje moment shohin nje femij duke pire cigare edhe e pyesin.
-Ne cfare klase je?
Ne kals te 2
Njeri nga ata fillon ta qortoj..kurse tjetri i thote :
-Cfare eshte me ty?Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2?
-Po, por un kisha 18 vjec
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon May 19, 2008 1:38 am

<tr>
peshkatari dhe pula
nje peshkatare vete ne liqen per te zene peshk por pas 4 oresh nuk bie asgje ne grep dhe aty kalon nje pule,pa nji pa dy peshkatari e pjek pulen dhe fillon perseri peshkimin pas 10 min vjen nje xhaje dhe e pyet ore zoteri mos ke pare nje pule knej?
jo per ner nuk e kam pa, por di vetem qe pupulat i ka lone ketu mbase eshte fut me u la ne liqen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon May 19, 2008 5:16 pm

Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon May 19, 2008 5:17 pm

Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin: “ Albitėr i shitur, padrejtėsi...” Sa tė gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve..: “Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo...”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri May 23, 2008 12:45 am

Gocat
Dy mama po mburrnin gocat e tyre.
- Vajza ime eshte duke punuar ne Itali dhe eshte shume mire me pune, - filloi njera. Madje ka menduar edhe per ne. Bleu makine per vete, na bleu edhe ne. Bleu shtepi per vete na bleu edhe ne. Po goca jote? Me se merret tani?
Pergjigjet tjetra:
- Edhe ajo e imja prostitute eshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri Jun 06, 2008 7:01 pm

GREQIA::: NJE BURRE KTHEHET NGA GREQIA.E PYESIN:`SI TU DUK GREQIA?`KY PERGJIGJET:`MIR,MIR PO 1 GJE ME BERI PERSHTYPJE SHUMICA E GREKERVE E KISHIN EMRIN MALAGA..:.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri Jun 06, 2008 7:02 pm

Zbulimet
Mashkulli zbuloi armet, dhe shpiku gjahun. Gruaja zbuloi gjahun, dhe shpiku peliēet Mashkulli zbuloi ngjyrat, dhe shpiku pikturat Gruaja zbuloi pikturat, dhe shpiku trukun Mashkulli zbuloi agrikulturen, dhe shpiku ushqimin Gruaja zbuloi ushqimin, dhe shpiku dietat Mashkulli zbuloi shoqerine, dhe shpiku dashurine Gruaja zbuloi dashurine, dhe shpiku martesen Mashkulli zbuloi gruan, dhe shpiku seksin Gruaja zbuloi seksin, dhe shpiku dhimbjen e kokes Mashkulli zbuloi tregtine, dhe shpiku paret Gruaja zbuloi paret, dhe qe nga ajo dite s 'funksionon me asgje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri Jun 06, 2008 7:06 pm

nje i burgosur lirohet nga burgu pas 25 vjet denim . kur bel hypen ne tren per te shkuar ne shtepi, ne gabine i bie te udhetoje me nje grua me femije, gjate rruges vogelushi e pyet mamin, mami si lindin femijet me trego? dhe mami i tregon , femijet lindin keshtu, per shembull, i bejne gruas nje vaksine ne shpine dhe pas 9 muajsh lind bebushi nga sqetulla, ne ate kohe i burgosuri i drejtohet zonjes ne fjale. me falni shoqe nuk egziston tani ai stili i vjeter?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri Jun 06, 2008 7:10 pm

Bjondet dhe lumi
:::: Dy bjonde qendrojn prane nje lumi por ne ane te kunderta. Bjondja nga nejra ane e lumit e therret bjonden ne anen tjeter dhe e pyet? Hej, te lutem me thuaj se si mund te kaloj ne anen tjeter te lumit? Bjonda tjeter i pergjigjet: Po ti tashme je ne anen tjeter te lumit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon Jun 16, 2008 1:59 pm

Si kam lindur une

Nje cun i vogel pyet babin:
O ba o ba si kam lindur une?
I thot babi :
Ty te keqen babi te ka gjetur mami ne nje trendafil.
O ba o ba po ti si ke lindur?
Mua te keqen baja me ka gjetur gjyshja jote dmth nena ime ne nje borsilok.
Po mire po gjyshi si ka lindur?
gjyshin e ka gjetur e jema e tij ne nje karafil.
Dhe cuni i deshperuar ja kthen te jatit:
PO mire o Ba asnje nga fisi jone nuk ben sex!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sun Jun 22, 2008 3:58 pm

VETURA
Bisedojnė dy gangster, e din ti i thot i pari se vllau im nisi tė prodhon njė vetur tė re me motor Mercedesi, karoseri BMW, rrotat tė Peugeotit, timonin e Ferarit.... HABITET tjetri dhe i thotė e ēfare fitoi nė fund? fitoi vetėm 10 vjet burg.

USHTARJA

Kapiteni i raporton majorit: "Nė ēetėn tonė kam gjetur njė vajzė e cila ka veshur uniformė meshkujsh dhe qe 6 muaj ėshtė kėtu"- Si ėshtė e mundur bertiti Majori: "A nuk e kan hetuar ushtarėt tjerė kur kan banjo (tush)? PO........... por askush nuk ka dashtur t'a paraqes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sun Jun 22, 2008 4:00 pm

SHAH-loja
Zeqo e luajmė njė lojė SHAH ai pėrgjigjet "Jo mor se dje mė ka vdek Gjyshja ...", aha po ska gje mo zeqo ti meri figurat e ZEZA. haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Pirati
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 7
Join date : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Jul 05, 2008 9:59 pm

Nje burre ishte i papune dhe ēdo dite shkonte te Ministri i Punes dhe ankohej se donte pune se nuk kishte me ēfare te ushqente kalamanjte.Ai i thoshte se nuk ka pune per ate.Por ngaqe vente ēdo dite te ministri ai i tha se kishte nje vend te lire pune por ne kopshtin zoologjik.Sepse kishte ikur nje majmun dhe ky do te luante rolin e majmumit duke veshur gezofin e majmunit.Ky pranoj dhe diten tjeter filloj pune.Por kafazet u hapen dhe para tij doli nje luan.Ky filoj te berrtiste "Ndihme" dhe luani i thote "Pusho re gomar se na nxorre nga puna"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Pirati
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 7
Join date : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Jul 05, 2008 10:04 pm

Nje here ishte lopa dhe miu.Lopa i tha miut "Ua ti kaq i vogel dhe paske mustaqe?"Ia kthen miu "Ua ti kaq e madhe dhe nuk paske sutjena?"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Pirati
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 7
Join date : 05/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Jul 05, 2008 10:12 pm

Nje dite ishin dy te dehur dhe po ziheshin me njeri tjetrin se njeri thoshte se ajo atje lart ishte dielli kurse ai tjetri thoshte se ishte hena.Aty prane kaloj nje police dhe ata e pyeten " zoti police ēfare eshte ajo lart hena apo dielli?"polici ia kthen "me falni po nuk jam nga ky fshat".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Jul 05, 2008 11:30 pm

shefi

Nje polic hyn ne farmaci dhe i thote farmacistes qe ti bej nje byrek me spinaq. Farmacistja habitet dhe mundohet ta sqaroje se eshte farmaci dhe jo fastfood. por policit nuk i mbushet mendja. Atehere farmacistja merr komisariatin ne telefon per te folur me shefin. I thote:
-ka ardhur nje polic dhe kerkon byrek me spinaq kur kjo eshte farmaci.
shefi i pergjigjet:
-po nuk pate me spinaq beja me gjize se polic eshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Jul 05, 2008 11:34 pm

Plaku

Ne ralle te bukes nje plak po prekte vend pa vend nje vajze te re, kjo sidhet e i thote plakut- rri o gjajo se e ke pushken e shkrehur. Dhe plaku i pergjigjet -Nga nje here e mbushe shajtani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon Sep 01, 2008 1:37 am

Djali i vogel

Nje djalit te vogel i kishin humbur 1 euro dhe fillonte te qante dhe nje kalimtar i thote: mos qaj se te jap une 1 euro, por ai filloi te qante me shume kur i thote ky kalimtari. Po ti pse po qan, ai i tha eh, sikur mos te me kishin humbur 1 euro tash do ti kisha dy.

Djali i vogel

Nje djalit te vogel i kishin humbur 1 euro dhe fillonte te qante dhe nje kalimtar i thote: mos qaj se te jap une 1 euro, por ai filloi te qante me shume kur i thote ky kalimtari. Po ti pse po qan, ai i tha eh, sikur mos te me kishin humbur 1 euro tash do ti kisha dy.

Zvicerjani

Kur zoti krijoi Zvicren, pyeti zviceranin: “Cfare mrekullie kerkon?”
Zvicerani i kerkoi: “Dua shume qumesht.” Dhe keshtu u be.

Pas shume ditesh zoti kaloi ne te njejtin vend, e pyeti perseri zviceranin: “A eshte i mire te pakten qumeshti yt?” U pergjigj zvicerani: “Provoje pak!” Zoti provoi qumeshtin..”Ke te drejte i shkelqyer. Tani me thuaj, deshiron ndonje gje tjeter?”

Zvicerani u pergjigj duke qeshur: “Po, dua 4 franga, per qumeshtin qe pive!”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Mon Sep 01, 2008 1:43 am

Aventura

Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit. Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin. Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det. Hidhet i pari, vdes, i dyti, vdes, i treti po ashtu, etj.. vete i katerti dhe i thote shokeve: "O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Fri Oct 17, 2008 11:11 am

Nusja
Martohet njė i ri dhe tė nesėrmen e
pyesin:
- Ej qysh po tė duket nusja?
- Valla nuk ėshtė fort e mirė.
-
Po si ka mundur qė pėr tėrė katundin ka qenė e mirė, e pėr nuk ėshtė tash?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Wed Nov 05, 2008 4:00 pm

Emri

Na ishte njehere nje djalosh. Ai takon nje plak te moshuar udhes dhe plaku i thote: Djalosh, si e ke emrin? Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si te babait tim! Atehere plaku me padurim pyet perseri: po si e ka babi yt emrin? Djaloshi qeshet dhe thote: ashtu si emrin im!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Wed Nov 05, 2008 4:04 pm

Xhaja

Nje djale ne makine me nje shoqen e tij te liceut, e pyet nje fshatar plak: - Me fal ku te con kjo rrugice qe kalon permes pyllit? Fshatari duke qeshur i tha:- Drejt marteses ore mik !Kamerieri

Ne nje hotel te madh me fame boterore nje kamerier i ngathet e mban ne menyre te pjerret tabakane aq sa nje salciere e mbushur plot me majoneze bie mbi rrobat e nje klienteje. Menjehere ai mori masat per te ndrequr gabimin dhe per te qetesuar klienten i thote: Rrini e qete zonje, eshte dicka qe nuk le njolle, se perndryshe nuk do ta kisha lejuar qe te binte mbi veshjen tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
tao
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 26
Join date : 26/11/2008
Age : 106
Location : Lushnja

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Sat Dec 13, 2008 12:09 pm

Ne kinema

Nje zoteri vete per here te pare ne kinema dhe vete tek biletashitesi dhe blen nje bilete .Vete deri tek dera e kinemase dhe kthehet prap tek biletashitesi dhe blen nje tjeter.Vete perseri deri tek dera dhe me pas kthehet te blej nje bilet tjeter ,I cuditur biletashitesi e pyet :Ore pse i blen gjithe keto bileta ti?
Zoteria:Ja eshte nje zhulaq atje tek dere e kinemas qe mi gris. haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   Tue Dec 23, 2008 7:27 pm

Shkon nje burre ne kafene dhe ulet ne nje
tavoline.Kamarieri e shikon dhe afrohet e i thote:cfare do te merrni?Ai
pergjigjet,nje kafe dhe nje teke ponē.Mbaron se piri dhe i therret kamarierit te
mbaje llogarine.Merr disa lek te holla dhe ja hedh ne toke.Kamarieri i
nevrikosur mbledh leket.Te nesermen vjen prap dhe porosit perseri nje kafe dhe
nje teke ponē dhe kur mbaron i therret kamarierit e ja hedh ne toke leket e
holla te llogarise.Kamarieri i mbledh perseri.Te nesermen burri hyn si zakonisht
dhe porosit te njejtat gjera.Kur mbaron per ēudi i jep kamarierit nje
kartmonedhe.Kamarieri i gezuar merr nga portofoli leke te holla per reston dhe
ja hedh ne toke duke qeshur.Burri e shikon nje here pastaj i thote:me ato leke
bej nje kafe dhe nje teke ponē tjeter!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barsaleta!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barsaleta!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblogs.com