MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar Empty
MesazhTitulli: Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar   Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar Icon_minitimeThu Jul 03, 2008 3:00 pm

Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar Gruaja10Thuhet se burrat frikohet nga gratė e suksesshme, sa qė disa gra fshehin edhe sukseset e tyre kundrejt burrave tė ardhshėm potencial. Pėr vėrtetėsinė e kėtyre opinioneve tregojnė edhe studimet e ndryshme tė shkencėtarėve nė Aberdeen, Bristol, Edinburg dhe Glasgow. Ato kanė ardhur nė pėrfundim se mundėsitė e femrave pėr t’u martuar zvogėlohen nė mėnyrė drastike me rritjen e inteligjencės. Nė ēdo 16 njėsi tė koeficientit tė inteligjencės, mundėsia qė femra tė martohet bie pėr 40%, ndėrsa tek meshkujt me rritjen e inteligjencės, rriten edhe mundėsitė pėr martesė. Shkencėtarėt nuk kanė dhėnė shpjegime pse gratė e menēura nuk martohen, por kanė cituar se nė vitet e ardhshme situata do tė ndėrroj dukshėm pėr shkak tė zhvillimit tė gjeneratės sė meshkujve tė ‘’dobėt’’, tė cilėt nuk janė nė gjendje t’i marrin pėrsipėr obligimet e jetesės.

Shkruar nga Blerta Hysaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Femrat inteligjente kanė mundėsi mė tė vogla pėr t’u martuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Revista e lushnja.com-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions