MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:25 am

Me siguri keni pare ndonjeheren nga kto live, ose keni degjuar rreth tyre?
Cilen nga kto skulpturat dhe statujat keni pare live, nqfse po??


Ēezma magjike:


e cila duket sikurse 'fluturon' dhe ka njė burim pafund uji. E verteta ėshtė se kėtu qendron njė gyp i cili mban cezmen, ke prej saj edhe del uji.

Vendi: Aqualand, Cadiz.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:27 am

Madame Chapeau:
E dizejnuar qė te krijoje njė dinamike mes dy rrugeve. Gruaja rishikon te hollat e saj ne njė pjese te qytetit qė ėshtė i njohur pėr vjedhje. Kjo skulpture rrezaton Belgjiken gjatė periudhes se hajduteve te xhepit.

Vendi: Brussels , Belgjike.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:29 am

La Trobe :
njė paraqitje bashkohore e Charles La Trobe ne qender te Melbourne (Ky instalim i perkohshem u largua nga fundi i Qershorit 2006, por Universiti i famshem Charles la Trobe siguroi qė statua te ishte prone e tyre)

Vendi: Melbourne


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:30 am

Varrja e Rhino's:
Vendi: Potsdam


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:31 am

Gishti :
Vendi: Paris - afer Arc de la Defense


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:33 am

Njeriu ne pune :
Kjo statuje bornzi ėshtė e vendosur ne zonen e kalimtareve ne Bratislave. Fshija hundet dhe do kesh fat te mirė. Shume njerez besojne ne kėtė gje, pasi hunda e tij duket shume e ferkuar

Vendi:Bratislava


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:34 am

De Vaartkapoen :
Poshte neper vrima, njė rebel i njohur si Vaartkapoen, pengon njė oficer vetėm pėr rritjen e autoritetit te tij.
Vendi:Brussels , Belgjike


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:35 am

Vigelands Parken
Vendi: Oslo, Norvegji


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:39 am

Shkrijra e lopes
Kjo lope gjindet ne qender te Budapestit ne Vorosmartyrty ter (rreth). Pamja e saj ėshtė si njė akullore e cila ėshtė ne shkrirje.
Vendi:Budapest


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:40 am

Ngrenie e njė biskote bashke
Skulptura e krijuar nga Ku BomJu, dhe e vendosur para muzeut Bukcheon.
Vendi:Seoul, Korea


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:42 am

Los Angeles
E verteta e jetės e paraqitur ne forme arti ne ndertesen e Ernst & Young.
Vendi:Los Angeles


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:43 am

Pershkaqeni :
Peshkaqeni u be banori me i rendesishem i Headington, kur ranė catin e njė shtepie ne Oxford me 6 gusht 1986. Kjo shtepi e zakonshme se shpejti u be qendra e vemendjes, dhe pehkaqeni me koke te ngulur, habit njerez sot e kesaj dite.
Vendi:2 New High Street, Headington, Oxford.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:44 am

Santa Fe:
Vendi:Santa Fe, New Mexico


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:45 am

Mona Lisa:
Kjo ėshtė e krijuar nga ciflosje kompjuterike
Vendi:Asus Headquarters

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:46 am

Vendi :Manhattan , USA.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:47 am

Vendi:Stockholm , Sweden.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:48 am

Vendi:Pague
_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:54 am
_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   Wed Jul 02, 2008 9:58 am


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Statujat dhe skulpturat me te bukura ne bote!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kėze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule tė bukura gjithė aromė tė Mėmėdheut tonė
» Gra tė mira e tė bukura Ju pėrshėndet poeti Vullnet Mato me poezinė DHURATA GRAVE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Free blog