MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytësoriKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A mendoni se eksiston dashuria e vertete?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 32

MesazhTitulli: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Sun May 18, 2008 7:34 pm

A mendoni qe dikun ne kete bote qendron dhe eksiston "Dashurija e vertet":
qe ju dashuron pa rrena
qe eshte e sinqert
qe nuk ju tradheton
qe nuk flet me ideologji,kur flet me ju
qe te don ashtu si te ka fal zoti,si pamjen ashtu edhe shpirtin
qe nuk ka kurrfar interesi tjeter me ty
qe nuk mund te jetoj pa ty
qe te ka vetem ty ne sy,si ne mendje ashtu edhe ne zemer
qe nuk mund te jeton pa juve ne pergjithsi...

a besoni qe ekziston qaj person per te gjith ju???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue May 20, 2008 8:27 am

JOOOOO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://peqini.com
mira
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 34
Join date : 18/05/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue May 20, 2008 10:58 am

Mendoj se doshuria ekziston per ata qe besojne ne te!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue May 20, 2008 3:55 pm

jam me mendimin e mires...................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Mon May 26, 2008 12:39 pm

mira shkruajti:
Mendoj se doshuria ekziston per ata qe besojne ne te!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jonida1981
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 52
Join date : 16/06/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue Jun 24, 2008 4:27 pm

KA PASUR VETEM NJE ROMEO E XHULIETE NE HISTORINE BOTERORE TE DASHURISE, E NUK ESHTE PERSERITUR.... NJE DASHURI E TILLE NUK MUND TE NDODHE DY HERE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Wed Jun 25, 2008 7:35 am

Jonida1981 shkruajti:
KA PASUR VETEM NJE ROMEO E XHULIETE NE HISTORINE BOTERORE TE DASHURISE, E NUK ESHTE PERSERITUR.... NJE DASHURI E TILLE NUK MUND TE NDODHE DY HERE.

Te lumte goja Jonida1981 dhe une me mendimin tend jam...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://peqini.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Wed Jun 25, 2008 4:45 pm

Une mendoj se PO ekziston dashuria e vertete Very Happy sepse jam duke e perjetuar vete dhe sa per Romeo e Zhuljeten normale qe nje eshte po sdo te thote qe dashuria e vertete te jete me domosdo si historia e tyre. Une jam e kenaqur nga dashuria ime sepse e ndiej qe eshte dashuri e vertet dhe jo kalimtare sepse jane dhene provat gjate ketyre 3 vjet e 2 muaj

i love you
i love you

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Wed Jun 25, 2008 11:14 pm

goca_babit shkruajti:
Une mendoj se PO ekziston dashuria e vertete Very Happy sepse jam duke e perjetuar vete dhe sa per Romeo e Zhuljeten normale qe nje eshte po sdo te thote qe dashuria e vertete te jete me domosdo si historia e tyre. Une jam e kenaqur nga dashuria ime sepse e ndiej qe eshte dashuri e vertet dhe jo kalimtare sepse jane dhene provat gjate ketyre 3 vjet e 2 muaj

i love you
i love you

urimet e mia favi, qofsh gjithmon e lumtur ,kete ja uroj te gjithve pasi lumturia eshte dhurata me e bukur qe mund te marri nje njeri ne kete bote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Wed Jun 25, 2008 11:15 pm

Dashuria bashkon dy individe qe nuk kane asnje lidhje me nj-tj dhe qe i falin shum nj-tj
dashuria eshte e formare te ndryshme jo vetem midis dy individeve qe vendosin te lidhin jeten me nj-tj por dashuria per familjne dashuria per nji send apo dashuria per vendlindjen dashuri ne shume forma prandaj meqe kjo lloj dashurie ekziston atehere duhet te ekzistoje edhe dashuria midis dy individeve qe ndryshe do te thote te gjesh shpirtin tend binjak ne kte bote qe na rrethon!

Dashuria mesohet si cdo gje tjeter ne jete .ajo nuk perkufizohet dot me fjale mbi te gjitha eshte nje menyre te jetuari dhe te ben te ndjehesh gjalle. ne se e perveteson kete koncept ne menyre sa me te plote merr nga jeta shpreblimin me te cmuar -te jesh vetvetja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Wed Jun 25, 2008 11:16 pm

NIKO shkruajti:
goca_babit shkruajti:
Une mendoj se PO ekziston dashuria e vertete Very Happy sepse jam duke e perjetuar vete dhe sa per Romeo e Zhuljeten normale qe nje eshte po sdo te thote qe dashuria e vertete te jete me domosdo si historia e tyre. Une jam e kenaqur nga dashuria ime sepse e ndiej qe eshte dashuri e vertet dhe jo kalimtare sepse jane dhene provat gjate ketyre 3 vjet e 2 muaj

i love you
i love you

urimet e mia favi, qofsh gjithmon e lumtur ,kete ja uroj te gjithve pasi lumturia eshte dhurata me e bukur qe mund te marri nje njeri ne kete bote!


rrofsh lal muaq

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Thu Jun 26, 2008 7:57 am

goca_babit shkruajti:
Une mendoj se PO ekziston dashuria e vertete Very Happy sepse jam duke e perjetuar vete dhe sa per Romeo e Zhuljeten normale qe nje eshte po sdo te thote qe dashuria e vertete te jete me domosdo si historia e tyre. Une jam e kenaqur nga dashuria ime sepse e ndiej qe eshte dashuri e vertet dhe jo kalimtare sepse jane dhene provat gjate ketyre 3 vjet e 2 muaj

i love you
i love you

urime Favi dhe kur ta bosh bam mos harrosh me na dhon llokume Very Happy ..
hey po thua 3 vjet e muaj po ditet e oret i mban mend?? bounce

Une per vete sbesoj ne dashuri as pak..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://peqini.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Thu Jun 26, 2008 5:02 pm

TAPA-aka-EPPK shkruajti:
goca_babit shkruajti:
Une mendoj se PO ekziston dashuria e vertete Very Happy sepse jam duke e perjetuar vete dhe sa per Romeo e Zhuljeten normale qe nje eshte po sdo te thote qe dashuria e vertete te jete me domosdo si historia e tyre. Une jam e kenaqur nga dashuria ime sepse e ndiej qe eshte dashuri e vertet dhe jo kalimtare sepse jane dhene provat gjate ketyre 3 vjet e 2 muaj

i love you
i love you

urime Favi dhe kur ta bosh bam mos harrosh me na dhon llokume Very Happy ..
hey po thua 3 vjet e muaj po ditet e oret i mban mend?? bounce

Une per vete sbesoj ne dashuri as pak..

po mo vlla ne vend llokumet me shije trendafili patjeter !!! hahaha

dhe sa per oret te them PO se kot nuk quhet dashuri e vertet apo jo? jo vetem oret po gjithcka mbahet mend
haaaahaaahhaa haaaahaaahhaa

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Fri Jun 27, 2008 1:31 am

Ja nje e-mail qe me erdhi para 1 minuti Smile

Me siguri te ka rrahur zemra, me nje tjeter zemer ne te njejten kohe. Eshte shume e veshtire te gjesh te njejtin ritem, me zemren e dikujt tjeter, pasi ne bote ekzistojne miliona zemra.
Nese perputhen ritmet e dy zemrave, atehere kjo quhet dashuri. Keshtu jane perputhur ritmet e dy zemrave tona.
in ne te njejten kohe, edhe pse jane larg,
qeshin ne te njejten kohe, edhe kur nuk arrijne te shohin njehkohesisht, qajne ne te njejten kohe, edhe pse lotet nuk arrijne tja prekin njeri-tjetrit.
Me siguri do te kete ndodhur edhe ty, te mos flesh ndonje nate.Je ngritur dhe ke pare oren qe nuk degjon te levize.
Dhe mendja te ka shkuar vetem tek i njejti person, emrin e te cilit e sjell neper mend gjate gjithe dites, por edhe atehere kur mendon se gjithcka ka fjetur.
Ti nuk e di ende cfare eshte endrra??
Atehere ta themi ne.
Te duhesh ashtu sic duhemi ne te dy.
Te puthesh ashtu sic, dime te puthemi vetem ne te dy.
Te dish te ndjesh, vetem ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.
Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
Dashuria eshte nje enderr valle??
Jo, qenka nje perralle.
Sa bukur ta perjetosh ate.
Ne jemi dy zemra, qe jemi shnderruar ne nje.
Megjithate, perpara nesh kemi nje prove te veshtire.
Nje ndarje te detyruar, qe do ta vere ne prove dashurine tone

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
Eevis
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 24
Join date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Fri Jun 27, 2008 4:50 am

s'besoj aspak.....sepse e kam provuar..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jonida1981
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 52
Join date : 16/06/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Mon Jun 30, 2008 5:57 pm

MENDONI SE KA DASHURI? POR KJO NDODH KUR AJO VERBON SYRIN DHE MENDJEN E SECILIT PREJ NESH. MBROHET ME PASIONET E FORTA TE NDJENJAVE, ATEHERE KUR LLOGJIKA ZBEHET. POR VJEN NJE CAST, MJAFTON NJE CAST NEGATIV ZHGENJIMI I VOGEL QE CAN VELIN E KESAJ VERBERIE, OSE ME MIRE TE SJELL ME KEMBE NE TOKE, ATEHERE VERTETON SE DASHURIA NA PASKESH QENE NJE GENJESHTEER, E BUKUR, SHUME E EMBEL NE GUACKEN E VET, POR KAQ BOSHE DHE E PABAZE.... MOS ME THONI SE NUK JU KA NDODHUR NDONJEHERE KY FENOMEN! DASHURIA FUNKSIONON VETEM NE KETE FORME. RENDESI KA QE EKZISTON, PAVARESISHT KOHES SESA ARRIJME TA PERVETESOJME, SHUME APO PAK S'KA RENDESI. SIC E KA THENE DIKUR, DIKUSH: LUMTURIA ME E MADHE E DASHURISE ZGJAT VETEM TRE MINUTA!
JU PERPIQUNI TE KUJTONI KUR KANE NDODHUR KETO 3 MINUTA NE JETEN TUAJ. LUM AI QE I KA PROVUAR!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jonida1981
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 52
Join date : 16/06/2008

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Mon Jun 30, 2008 6:03 pm

KY ESHTE VETEM NJE ASPEKT I DASHURISE, PO TE FLASIM PER DASHURINE MIDIS DY TE DASHURUARVE, NDERSA PERSHKRIMET E BUKURA PER TE NUK KANE FUND... TE FLASESH PER NDJENJAT, PUTHJET, PERSHTATJET E TE DYVE ETJ... JANE TE MREKULLUESHME. PRANDAJ TEMA MBI DASHURINE NUK MBARON ASNJEHERE...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Mon Jun 30, 2008 6:12 pm

Jonida1981 shkruajti:
POR VJEN NJE CAST, MJAFTON NJE CAST NEGATIV ZHGENJIMI I VOGEL QE CAN VELIN E KESAJ VERBERIE, OSE ME MIRE TE SJELL ME KEMBE NE TOKE, ATEHERE VERTETON SE DASHURIA NA PASKESH QENE NJE GENJESHTEER, E BUKUR, SHUME E EMBEL NE GUACKEN E VET, POR KAQ BOSHE DHE E PABAZE....MOS ME THONI SE NUK JU KA NDODHUR NDONJEHERE KY FENOMEN

Jonida ne cdo dashuri ka zenka e lot se pa keto nuk quhet dashuri. Biles ajo eshte me e bukura kur pas ketyre rikthehet serisht lumturia dhe aty vertetohet se sa dashuri ka per njeri - tjetrin


pastaj une them se ekziston dashuria e vertete pamvaresisht se mund te vonoje pak derisa te gjejme shpirtin binjak Very Happy

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue Jul 01, 2008 12:26 am

Nè cdo pjesè tè botès,tè gjithè kèrkojnè dashuri,sepse tè gjithè janè tè bindur se vetem dashuria mundet ti jap kuptim jetes,duke e bèrè tè vlefshme pèr tu jetuar...por tè paktè janè ata qè e kuptojnè c'farè èshtè nè tè vèrtetè dashuria dhe si lind ajo nè zemrat njerzore...dashuria buron nga vetèdija-ju vèrtetè mund tè doni dikè vetèmatèherè dhe nè atè masè nè tè cilèn realisht e shikoni atè person,kètej dhe nè kètè moment...por jo i tillè si èshtè nè kujtimet tuaja dhe dèshirat tuaja,nè fantazinè tuaj...sepse atèherè ju nuk e doni atè person,por vetèm mendimin tuaj pèr aate ose doni pikèrisht atè person para se gjithash si objekt i dèshirès tènde e jo kèshtu si èshtè nè tè vèrtetè...
Hapi i parè i dashurisè ti shikoni gjerat ose njerzit ashtu si janè nè tè vèrtetè...
hapi i dytè ta shikoni veten ne menyre reale...flas pèr duajt e pamèshirshèm tè dritès qè duhet ta drejtoni nè motivin tuaj,ndjenja,nevoja,nè butèsinè dhe egoizmin tuaj,nè dèshirèn tuaj pèr kontroll ndaj tè tjerève dhe manipulimin me ta...gjerat duhet ti emèroni me emrin e tyre tè vèrtetè pavarèsisht se keto mund te jenè tè dhimbèshme per ju...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   Tue Jul 01, 2008 12:33 am

NIKO shkruajti:
Nè cdo pjesè tè botès,tè gjithè kèrkojnè dashuri,sepse tè gjithè janè tè bindur se vetem dashuria mundet ti jap kuptim jetes,duke e bèrè tè vlefshme pèr tu jetuar...por tè paktè janè ata qè e kuptojnè c'farè èshtè nè tè vèrtetè dashuria dhe si lind ajo nè zemrat njerzore...dashuria buron nga vetèdija-ju vèrtetè mund tè doni dikè vetèmatèherè dhe nè atè masè nè tè cilèn realisht e shikoni atè person,kètej dhe nè kètè moment...por jo i tillè si èshtè nè kujtimet tuaja dhe dèshirat tuaja,nè fantazinè tuaj...sepse atèherè ju nuk e doni atè person,por vetèm mendimin tuaj pèr aate ose doni pikèrisht atè person para se gjithash si objekt i dèshirès tènde e jo kèshtu si èshtè nè tè vèrtetè...
Hapi i parè i dashurisè ti shikoni gjerat ose njerzit ashtu si janè nè tè vèrtetè...
hapi i dytè ta shikoni veten ne menyre reale...flas pèr duajt e pamèshirshèm tè dritès qè duhet ta drejtoni nè motivin tuaj,ndjenja,nevoja,nè butèsinè dhe egoizmin tuaj,nè dèshirèn tuaj pèr kontroll ndaj tè tjerève dhe manipulimin me ta...gjerat duhet ti emèroni me emrin e tyre tè vèrtetè pavarèsisht se keto mund te jenè tè dhimbèshme per ju...


sa bukur qe flisni ju artistat haaaahaaahhaa lol

komplimenta komplimenta !! Bravo goxha keshille Wink

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A mendoni se eksiston dashuria e vertete?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A mendoni se eksiston dashuria e vertete?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» Vangjush Ziko: Poeti, mëkati dhe dashuria
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Lediana Kapaj: Dashuria është art.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kërce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | www.sosblogs.com